شرکت های بزرگ ملزم به پرداخت مالیات در داخل استان ایلام هستند

استاندار ایلام با اشاره به اینکه شرکت های بزرگ ملزم به پرداخت مالیات در داخل استان هستند، گفت: متاسفانه گردش مالی و پرداخت مالیات این شرکت ها در خارج از استان است.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی‌دشتکی صبح دوشنبه در نشست کارگروه اقتصادی استان در محل استانداری ایلام اظهار کرد: به رغم فعالیت شرکت‌های مختلف و بزرگ در استان ایلام، درآمدهای کلان آنها به استان‌های دیگر واریز می‌شود.

استاندار ایلام در ادامه امور مالیاتی استان را ملزم به نظارت بر امور این شرکت‌ها کرد و افزود: برای افزایش درآمد استان باید پرداخت مالیات و مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌هایی که در استان کار می‌کنند در داخل همین استان واریز شود.

وی با اشاره به اینکه این امر موجب کاهش درآمد مالیاتی استان و همچنین ارزش افزوده مالیاتی می‌شود، گفت: امروز شرکت‌های بزرگی در استان مشغول فعالیت هستند که گردش مالی و پرداخت مالیات آنها در خارج از استان است.

استاندار ایلام در ادامه از فرمانداران، مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی استان خواست ظرف مدت یک هفته اطلاعات مربوط به شرکت‌های پیمانکاری فعال استان را در اختیار امور اقتصادی و دارایی استان قرار دهد تا با پیگیری علاوه بر انتقال گردش مالی این شرکت‌ها در استان، درآمد مالیاتی آنها و مالیات بر ارزش افزوده آنها به واسطه الزام به خرید از استان، نصیب خود استان ایلام شود.

وی، همچنین خواستار فروش اموال اضافی ادارات استان شد و گفت: این هم یک مسیر قانونی برای افزایش درآمد استان است و در این زمینه ادارات می‌توانند اموال مازاد خود را به مزایده و فروش بگذارند.

سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بحث کاهش مجوزها برای بهره برداری از آب‌های زیرزمینی تاکید کرد و گفت: این مجوزها باید به حداقل ممکن برسد زیرا این منابع متعلق به آیندگان است و نباید اجازه داد با صدور مجوزهای بی رویه باعث به خطر انداختن منابع آب استان و بیابانی شدن منطقه شوند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 11روز