بیش از ۶۵۰ تخت برای مبارزه با کرونا در ایلام تجهیز شد/ مردم از خانه خارج نشوند

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در حاشیه بازدید از نقاهتگاه قلاویزان شهر ایلام، گفت: علاوه بر بیمارستان شهید مصطفی خمینی با ۲۰۰ تخت، دو سالن ورزشی و یک بیمارستان صحرایی نیز با ظرفیت ۴۵۰ تخت آماده کرده‌ایم.

وی افزود: در هر یک از سالن‌های ورزشی به صورت مجزا برای خانم‌ها و آقایان هرکدام ۲۰۰ تخت و در بیمارستان صحرایی در پایگاه امداد و نجات هوایی استان نیز ۵۰ تخت آماده ارائه خدمت به بیماران کرونایی در استان است که در این میان هر دو سالن و بیمارستان صحرایی فعلا برای دوران نقاهت بیمارانی که بهبود یافته و از بیمارستان مصطفی خمینی ترخیص شده‌اند، در نظر گرفته شده است.

استاندار ایلام با تقدیر و تشکر ازمجموعه‌ی بهداشت و درمان استان و دانشگاه علوم پزشکی استان، هلال احمر، ورزش و جوانان و سپاه و دیگر ارگان‌ها که در تجهیز این مکان‌ها تلاش کرده‌اند، خاطر نشان کرد: تمام امکانات استان برای مبارزه با بیماری کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه ی بهداشت و درمان استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به توصیه‌های وزیر بهداشت که در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور رئیس جمهور بیان شد، ابراز داشت: به گفته وزیر بهداشت اگر مردم تنها دو هفته در خانه بمانند ما بعد از این مدت سیر نزولی بیماری را در کشور خواهیم داشت، ولی اگر مردم تحمل نکنند و در اجتماع حضور یابند گسترش این بیماری بسیار زیادتر شده و مدت آن نیز طولانی تر خواهد شد و ممکن است شیوع آن در کشور بیش از ۶۰ درصد جامعه را در بر گیرد.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: اما اگر بتوانیم دو هفته رعایت کنیم و در خانه بمانیم درصد ابتلای این بیماری بسیار کم خواهد شد و مردم به خاطر حفظ جان خود هم که شده باید این هشدارها را جدی بگیرند و در خانه بمانند.

وی افزود: در راستای حضور مردم در خانه، برپایی چادر را ممنوع کرده‌ایم و به همه فرمانداران، نیروهای نظامی، انتظامی، سپاه و بسیج نیز ابلاغ شده است که از برپایی چادر جلوگیری نموده و با آن برخورد کنند.

استاندار ایلام با ابراز تأسف از آمار فوت شدگان ویروس کرونا در کشور تأکید کرد: ما به احترام روح از دست رفتگان امسال جشن‌های عید و دید و بازدیدها را نخواهیم داشت و مراسم چهارشنبه سوری نیز لغو شده است و همچنین برای مبارزه با انتشار این بیماری مراسم پنج شنبه آخر سال در آرامستان‌ها برگزار نخواهد شد. 

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا سپس به آمارهای ویروس کرونا در استان اشاره کرد و ابراز کرد: تا ساعت ۱۲ امروز دوشنبه ۲۶ اسفند ماه  ۱۰۳ نفر در استان به کرونا مبتلا شده و ما متأسفانه ۷ نفر فوتی داشته ایم که ۵ نفرخانم و ۲ نفر آقا بوده‌اند و از این تعداد ۵ نفر در شهرستان ایوان، یک نفر در ایلام و یک نفر هم در دره شهر بوده است. 

وی ادامه داد: البته خوشبختانه در شهرستان ایوان گسترش بیماری مدیریت شده است و از روز گذشته ما افزایش مبتلایان در این شهرستان را نداشتیم اما متاسفانه در شهرستان مهران آمارها رو به افزایش است.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان ایلام است، گفت: در این زمینه امشب با همکاری نیروهای مسلح نسبت به ضد عفونی و گندزدایی معابر سطح شهر ایلام اقدام می‌شود.

وی بیشتر فوت شدگان در اثر بیماری کرونا در استان را افراد با سنین بالا عنوان کرد و گفت: میانگین سن آنان حدود ۷۰ سال است البته یک کودک ۲۱ ماهه هم در بین مبتلایان وجود داشت که الحمدالله بهبود یافته است.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به تعطیلی همه‌ی اماکن گردشگری در استان از مسافرین نوروزی در سراسر کشور خواست که به ایلام سفر نکنند و تصریح کرد: تمام هتل‌ها، سویت‌ها، اقامتگاه‌ها و مراکز گردشگری در استان تعطیل است و ما هیچ جایی برای اسکان مسافرین در استان نداریم پس هیج مسافری به استان سفر نکند.

وی ادامه داد: از مردم شریف استان نیز مکررا درخواست کرده‌ایم نه به سفر بروند و نه از بستگان خود برای سفر به استان دعوت کنند چرا که این امر باعث گسترش ویروس کرونا خواهد شد. 

استاندار ایلام با تأکید بر مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان در خصوص تعطیلی اصناف غیر ضروری افزود: در جلسه ستاد مبارزه با کرونا به پیشنهاد مجمع امور صنفی تمام پاساژها، بازارچه‌ها و اصنافی که کالاهای ضروری و خوراکی را عرضه نمی‌کنند، تعطیل اعلام شده‌اند.

سلیمانی دشتکی در پایان با تشکر از همه‌ی دستگاه‌ها و ارگان‌هایی که در امر مبارزه با کرونا همکاری داشته‌اند، بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی استان به عنوان خط مقدم، دستگاه قضا و دادگستری استان، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و نماینده‌ی محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ی ایلام و دیگر ائمه‌ی جمعه، مجموعه دستگاه‌های اجرایی، صدا و سیما، رسانه‌ها و فضای مجازی استان و به ویژه مردم شریف استان همکاری‌های بسیار خوبی با ستاد مبارزه با کرونا داشته‌اند.

وی افزود: از همه مردم خوب و شریف استان کماکان تقاضا دارم همانطور که تاکنون همکاری خوبی داشته‌اند در ادامه نیز با درخانه ماندن، به سفر نرفتن، چادر نزدن و نرفتن به پنجشنبه آخر سال مسئولان را در مبارزه با بیماری کرونا یاری و کمک کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 6روز