حدفاصل میادین امام حسین(ع) و قرآن ایلام به نام شهید سلیمانی نامگذاری شد

شهردار ایلام گفت: بلوار حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا میدان قرآن با تصویب شورای نامگذاری معابر شهر ایلام به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شد.

طالب صادقیان شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بلوار یکی از بزرگترین معابر عمومی و اصلی شهر ایلام است که به نام این مجاهد بزرگ جهان اسلام نامگذاری شد.

وی در مورد انتخاب این مکان نیز افزود: نامگذاری این بلوار به اسم شهید سلیمانی در واقع مفهومی و معناگراست که با مطالعه مناطق مختلف شهر ایلام این منطقه انتخاب شد.

شهردار ایلام در مورد فلسفه انتخاب این بلوار توضیح داد: میدان امام حسین(ع) از طریق بلوار شهید سلیمانی به میدان قرآن متصل است و از طرف شمال به بلوار امام خمینی(ره) و از جهت شرق نیز به بلوار کربلا و منتهی به میدان امام حسن(ع)  اتصال دارد.

صادقیان یادآور شد: هر زائری که قصد سفر به کربلا را داشته باشد باید از میدان امام حسین(ع) - بلوار شهید سرافراز مدافع حرم و اسلام حاج قاسم سلیمانی و سپس میدان قرآن عبور کند.

وی تاکید کرد: همچنین باتوجه به همجواری این بلوار با بوستان کوثر در ماه‌های گرم سال مردم زیادی از فضای این پارک استفاده می‌کنند و یکی از برنامه‌های شهرداری اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی و دینی با موضوع ایثار و شهادت در مناسبت‌های مختلف در این پارک برای مردم است.

شهردار ایلام اضافه کرد: همچنین تندیس این شهید والامقام در حال طراحی و آماده شدن است که بعد از اتمام نهایی در روزهای آتی بر ورودی این بلوار نصب خواهد شد.

امروز نیز پایانه مرزی مهران که محل تردد زائران بسیار زیادی در طول سال است به نام شهید قاسم سلیمانی مزین و نامگذاری شد.

با اعلام اعزای عمومی در پی شهادت سردار سلیمانی جای جای استان ایلام مراسم سوگواری برقرار است.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد.

همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 6روز