سامانه بارشی با هسته سرد در راه ایلام

کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام گفت: سامانه بارشی با هسته سرد از فردا عصر وارد آسمان استان ایلام می شود و تا اوایل روز سه شنبه به فعالیت خود ادامه می دهد.

ساسان رستمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سیستم بارشی همه نواحی استان ایلام را در بر می گیرد و میزان و قدرت بارش آن نیز متوسط است.

وی افزود: در نواحی گرمسیری بارش ها به صورت باران و در نقاط سردسیر و کوهستانی به شکل برف، باران و احتمال تگرگ و در ارتفاعات هم برف خواهد بود.

رستمی یادآور شد: وقوع رعد و برق، مه گرفتگی در گردنه ها و مسیرهای مواصلاتی کوهستانی، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما از دیگر پیامدهای جوی این سامانه است.

وی اضافه کرد: همچنین تا پایان هفته جاری پدیده یخبندان صبحگاهی رخ می دهد و دمای روزانه نیز نسبت به امروز سه تا چهار درجه کاهش می یابد.

از ابتدای سال جاری زراعی تاکنون بیشترین بارش باران مربوط به شهرستان ایوان با ۲۷۰ میلی متر و کمترین بارش نیز متعلق به شهرستان دهلران با ۱۲۶ میلی متر بوده است.

و سهم بارش نزولات جوی در ایلام هم  ۲۵۲ میلی متر بود.

استان ایلام در سال زراعی ۹۷ - ۹۸ بعد از استان لرستان بیشترین دریافت نزولات جوی کشور را داشت و برخلاف سال گذشته امسال با کاهش محسوس بارندگی مواجه شد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 15ماه و 12روز