آخرین آمار مربوط به طرح کارورزی در ایلام

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: از زمان اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی تاکنون دوهزار و۱۴۲ قرارداد بین واحدهای پذیرنده و کارورزان منعقد شده است.

«شکراله شیرخانی» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: 16016  فارغ‌التحصیل دانشگاهی استان در سامانه کارورزی ثبت‌نام کردند در حالی که سهم ایلام از طرح کارورزی ۶۰۰ نفر بوده که استان موفق به جذب دوهزار و ۱۴۲ کارورز شده است.

وی با بیان اینکه  تعداد واحدهای پذیرنده کارورز در ایلام ۵۶۳ واحد است، گفت: در صورت جذب کارورز در این مدت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا ۲ سال ۲۳ درصد سهم کارفرما را به تامین اجتماعی پرداخت می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تصریح کرد: مقطع کاردانی قبلا جزء طیف کارورزی بود اما اکنون با اصلاحیه جدید این طرح از لیسانس با پرداختی پنج میلیون ریال، فوق لیسانس ۶ میلیون ریال و دکتری هفت میلیون ریال آغاز می‌شود.

شیرخانی گفت: سامانه ثبت نام به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir برای کارورزان و واحدهای پذیرنده کارورزان فعال است و می‌توانند آمادگی خود را از این طریق اعلام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: دولت تدبیر و امید، مشوق های ویژه ای برای اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی ایلام ایجاد کرده که طرح کارورزی، مشوق های بیمه کارفرمایی و یارانه دستمزد از جمله این سیاست‌ها در این زمینه است.

شیرخانی گفت:  هدف از اجرای این طرح افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه‌های استخدام نیروی جدید برای کارفرما و ارتقاء سطح سرمایه کارگاه‌های فعال بخش خصوصی است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 5روز