بیمارستان صحرایی ایلام تا دو روز آینده راه اندازی می شود

رئیس ستاد مبارزه با کرونا در استان ایلام، از راه‌اندازی بیمارستان صحرایی تا 48 ساعت آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از  ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام و رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا ظهر امروز در ارتباط با آخرین وضعیت استان در بحث کرونا گفت: تا امروز ۲۶ مبتلا به ویروس کرونا در استان گزارش شده است که از این میزان ۳ نفر فوت کرده و ۱۸ نفر نیز بهبود یافته است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت استان به نسبت باقی نقاط کشور در بحث کرونا بد نیست، اضافه کرد: با این حال مردم و مسوولان استان این بیماری را جدی بگیرند و در این راستا مصوبات ستاد استانی مبارزه با کرونا باید به دقت و بطور کامل اجرایی شود‌.

وی افزود: یکی از مصوبات مهم کنترل مبادی ورودی استان است که این مهم در راستای حفظ سلامت شهروندان باید به شدت اجرا شود و افراد مشکوک با علائم کرونا به مدت دو هفته قرنطینه شوند.

استاندار ایلام در ادامه گفت: حتی افرادی که بعد از ابتلا به بیماری کرونا بهبود می‌یابند و ترخیص می‌شوند باید تحت کنترل و قرنطینه باشند چراکه آنها کماکان ناقل این ویروس هستند.

وی ادامه داد: برای این منظور یک بیمارستان صحرایی در آشیانه بالگرد استان ایجاد کرده‌ایم که در ۲ روز آینده راه‌اندازی می‌شود و افرادی که مشکوک به کرونا هستند و یا دوره نقاهت را می‌گذرانند در این بیمارستان قرنطینه می‌شوند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 15ماه و 12روز