پتروشیمی مهران و هلیلان وارد فاز اجرایی می شود

قاسم سلیمانی دشتکی عصر شنبه در نشست با نخبگان، گروه‌های مردم نهاد، سمن‌های ورزشی و اجتماعی که با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد اظهار داشت: اعتبارات خوبی برای فعالیت‌های اجتماعی در استان تخصیص داده شد بخصوص در قسمت سیل ما توانستیم از زمستان ۹۷ تا کنون ۱ و نیم میلیارد تومان به بهزیستی، نزدیک ۳ میلیارد تومان به آموزش و پرورش و فنی و حرفه‌ای، حوزه هنری و کتابخانه ها، کانون پرورش فکری، جهاد دانشگاهی و یک و نیم میلیارد تومان به دفاتر تسهیلگری و … کمک کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: سفر رئیس جمهور که قرار بود به استان انجام شود هر بار به خاطر مسائلی به تعویق افتاد اما این نوید خوب را به مردم استان می‌دهم که اعتبارات بسیار خوبی این سفر برای استان در پی خواهد داشت که در نوع خود قابل توجه است.

وی افزود: در این سفر ظرفیت‌های بسیار خوبی با حضور شرکت‌ها و هلدینگ های بزرگ کشور، بنیادها، نهادها، ارگان‌ها و موسسات بزرگ برای سرمایه گذاری در استان شکل خواهد گرفت که باعث توسعه و رونق اشتغال خواهد شد.

سلیمانی دشتکی عنوان کرد: فقط یک نمونه در ارتباط با بهداشت و درمان که بعضی دوستان اشاره داشتند، لازم است بگویم از پارسال تا امسال مرکز شیمی درمانی در استان افتتاح شد، یک دستگاه آنژیوگرافی قرار است همین روزها به استان اختصاص داده شود، در سفر رئیس جمهور اعتبارات باقیمانده برای اتمام بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام اختصاص خواهد یافت، چهار تا پنج بیمارستان و درمانگاه در شهرستان‌ها که نیمه تمام هستند در این سفر مورد توجه قرار می‌گیرند.

استان غنی که همچنان درآن فقر وجود دارد

وی گفت: ایلام دچار یک پارادوکس بین فقر و غنا است. استان غنی که همه چیز دارد اما همچنان در استان فقر وجود دارد. ایلام ظرفیت‌های مهمی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، زیرساخت اربعین، ظرفیت گردشگری، ظرفیت آب و خاک و کشاورزی و… دارد اما کماکان یک ششم جمعیت استان تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارد.

استاندار ایلام اظهار داشت: مشکلی که درارتباط با برخی مشاغل خانگی چون صنایع دستی وجود دارد عدم وجود بازار فروش است که در اینجا می‌طلبد به سوی تولیداتی برویم که بازار فروش داشته باشند چون تولید زعفران، گل نرگس، گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی، بسته بندی و … که در همه اینها خانم‌ها می‌توانند مشارکت داشته باشند.

وی گفت: انتظارم این است در اینچنین جلساتی بجای تعریف وتمجید، انتقادات و مشکلات گفته شود بلکه راهی برای حل شدن آنها پیدا شود. ما همه برای خدمت گذاری به مردم آمده‌ایم و اگر کاری در راستای انجام وظیفه انجام می‌شود نیازی به تعریف و تمجید ندارد.

وی عنوان کرد: خبر خوب اینکه پروژه‌های بزرگی در استان شروع شده است و پروژه‌های بزرگ‌تری در راه است و به زودی شروع می‌شوند که نوید بخش توسعه و اشتغال بالا در استان هستند.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: پروژه‌های بزرگی چون پتروشیمی مهران وهلیلان که آماده اجرا هستند، پتروشیمی دره شهر تقریباً آماده شروع است و ایجاد تفاهم نامه‌های مهمی با شرکت‌های ای درو و ایمیدرو و بانک‌های عامل که منجر به ایجاد سه تا چهار کنسرسیوم برای سرمایه گذاری در استان شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 15ماه و 12روز