مرکز نوآوری و شکوفایی ایلام با حضور معاون رییس جمهوری افتتاح شد

مراکز نوآوری و شکوفایی(منش) استان های ایلام، کردستان و هرمزگان به صورت ویدیو کنفرانس با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

مرکز نوآوری و شکوفایی استان ایلام ظهر امروز با حضور معصومه ابتکار مورد بهره برداری قرار گرفت که این مرکز محل استقرار گروه های خلاق یا نوآور است و فرد یا تیم ها به خلق ایده های جدید با قابلیت های تجاری سازی می پردازند.

افراد ایده پرداز و فارغ التحصیلان در گروه های سنی ۱۸ تا ۳۵ سال و دانش آموزان دوره متوسطه دوم که دارای ایده های خلاقانه هستند در مرکز منش می توانند طرح های خود را عملیاتی کنند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در حاشیه افتتاح این مرکز در استان ایلام گفت: کشور ایران دارای جوانانی روشنفکر، خلاق، ایده پرداز و نوآور است که بیشتر طرح های آنها دارای قابلیت اجرایی و تجاری سازی هستند.

معصومه ابتکار افزود: باید شرایط اشتغال جوانان در زمینه های مختلف فراهم و تفاهم نامه هایی با جهاد دانشگاهی و وزارت ورزش و جوانان منعقد شود که در قالب این تفاهم نامه ها مشاغل نوین وارد بازار کار شوند.

وی یادآور شد: امروزه فعالیت ها و تولیدات شرکت های دانش بنیان و فناور و مراکز رشد و شکوفایی و گرایش جوانان نخبه به این شرکت ها و مراکز و تولید ایده های نو و درآمدزا می تواند تحریم های ظالمانه و جنگ سخت اقتصادی را بی اثر یا کم اثر کند.

وی به اجرای طرح کمند ویژه زنان اشاره کرد و گفت: در این طرح زمینه های فعالیت و افزایش مهارت افزایی بانوان و دختران جوان و ورود آنها به بازارهای کسب و کار فراهم می شود.

مرکز نوآوری و شکوفایی با حضور ۲۵ تیم در ۲ حوزه فناروی اطلاعات و کشاورزی با مشارکت ۱۵ تیم و در زمینه تولیدات فرهنگی، خلاق و صنایع دستی افتتاح شد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 5روز