رفع تکلیف برای عدم حضور رئیس جمهور در ایلام/ توئیتی که برای معاون رئیس جمهور جنجال آفرید!

معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور صبح روز شنبه ۲۸ دی ماه با استقبال مسوولان ارشد این استان که حدود نیمی از جمعیتش را بانوان تشکیل می‌دهد وارد ایلام شد.

 وی پس از ورود به ایلام در توئیتی نوشت، «امروز در ایلام هستم، نرخ بیکاری از ۶ /۱۷ درصد در سال ۹۱ به ۱ /۸ درصد رسیده و نرخ سرمایه گذاری ۲۰۰ درصد افزایش داشته است و طی امسال ۱۵ هزار میلیارد تومان در زمینه اکتشافات نفت و گاز سرمایه گذاری شده است !»
 توییتی که  ظاهرا فقط به واسطه رفع تکلیف ثبت شد و در فضای مجازی واکنش‌های بسیاری را در پی داشت، بسیاری این آمار را خلاف واقع دانستند و بازی با آمار به منظور کتمان‌ واقعیت را  از مهمترین اهداف مدیران ایلامی عنوان کردند.

بانوان ایلامی از درد بیکاری رنج می‌برند

بانوان غیرتمند ایلامی که همواره در کنار خانواده خود درصدد مشکلات موجود بوده‌اند و در تمامی امورات به یاری همسرانشان شتافته‌اند، این روزها از درد بیکاری رنج می‌بردند.

 بازارچه اشتغال‌زایی بانوان که با هدف اشتغال برای قشر بانوان راه اندازی شده این روزها حال و روز خوشی ندارد، بعضی از افراد مستقر در این بازارچه از کساد بودن بازار گفته و  از عدم حمایت مسوولین گله‌مند هستند.

گویا معاون رئیس جمهور، از  دغدغه فقرا خبر ندارد !

معاون رئیس جمهور در سفر به ایلام از نزدیک در جریان برخی از طرح‌های اشتغال زایی اشتغال بانوان قرار گرفت، وی با حضور در بین بانوان بازارچه اشتغال زایی بانوان، به نحوی وانمود می‌کرد که  همدرد این افراد است ! جای سوال است که چرا مسوولان ایلامی این مسوول بلند پایه کشوری را به مناطقی نبردند تا از نزدیک بیکاری و رنج بانوان در منطقه هلیلان، و همچنین ورشکستگی تولیدکنندگان گلیم و پوشاک و دیگر صنایع را ببیند؟

وعده‌هایی به رنگ تکرار !

در ادامه ابتکار در جمع جامعه بانوان نخبگان و ورزشکاران قهرمان این استان حضور یافت، در صحبت‌های وی نه اشاره‌ای به حل مشکلات معیشتی و رفاهی بانوان ورزشکاران استان شد و نه حاضر به همدردی با این افراد شد.

چند تن از بانوان ورزشکار ایلامی نیز با ایراد سخن که بیشتر شبیه به روخوانی یادداشت بود (!) سکان مدیریت را به «ابتکار» سپرده و ایشان نیز با استقبال، سخنان خود را به هر سو کشاند؛ از تحریم گرفته تا الزام حضور بانوان در پای صندوق رای.

وقت مدیران در اختیار ورزشکاران قرار بگیرد

«قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار ایلام از مدیران حاضر در نشست که فقط علی شایی،  مدیرکل ورزش و جوانان ایلام حضور داشت، خواست وقتش را در اختیار جامعه ورزشی ایلام قرار دهد، و وی نیز با سکوت، رضایت اجبار خود را اعلام کرد، حتی در پایان که پرواز معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به تاخیر انجامید، جالب آنکه با این وصف هم به مدیرکل ورزش و امور جوانان استان ایلام اجازه داده نشد عملکرد اداره کل را  ارائه کند !

مدیران ایلامی قدر ورزشکاران را نمی‌دانند

در این بین وقتی خبرنگار خبرگزاری فارس به میان ورزشکاران حاضر در سالن رفت برخی از آنان از نحوه برگزاری این مراسم برآشفته بودند، «رعنا سلیمانی» یکی از ورزشکاران حضور یافته در  این نشست با انتقاد از عملکرد مدیران استانی، گفت: بیش از ۹ سال است در رشته فوتبال فعالیت می‌کنم، در این مدت مسوولان حاضر به حمایت از بنده و سایر اعضای تیم نشدند، وقتی موفقیتی کسب می‌شود فرزند ایلام هستیم، اما در عمل به امان خدا رها شده‌ایم ! 

در ادامه «پروانه محمدی» یکی از اعضای هیات هاکی استان، ادامه داد: تا کنون با حمایت خانواده‌ام در مسابقات کشوری شرکت کرده‌ام، نبود اسپانسر سبب شده پدرم برای موفقیتم خودرو خود را بفروشد، تلاش می‌کنم زحمات خانواده‌ام را جبران کنم، اما عملا بدون کوچکترین حمایتی از مسوولین این موضوع ممکن نیست. 

«لعیا فاضلی» یکی از اعضای تیم والیبال استان نیز گفت: برای حضور در مسابقات کشوری تنها یادگاری مادرم (انگشتر) را فروختم و این موضوع سبب شد برای اهدافم  تلاش کنم، و موفقیت امروزم را مدیون مادرم هستم.

انسداد و بایکوت از جنس معاون رئیس جمهور !

با تمام این اوصاف مخاطبان فضای مجازی نیز از خجالت توئیت معاون معاون رئیس جمهور درآمدند و آمار واقعی را با گفته‌های خود به وی نشان دادند، اما معاون رئیس جمهور در پاسخ به این افراد برخی از مردم ایلام را که روال انتقاد را در پیش گرفتند را مسدود کرد تا بیش از این ادامه ندهند!

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 13ماه و 12روز