افراد مشکوک به کرونا در مبادی ورودی ایلام ۱۴ روز قرنطینه می شوند

استاندار ایلام ضمن توصیه به افراد دارای علائم بیماری کرونا به عدم مسافرت، گفت: جهت حفظ سلامت شهروندان هر مسافر در مبادی ورودی استان که مشکوک به بیماری کرونا باشد تا مشخص شدن نتیجه آزمایش ها به مدت ۱۴ روز قرنطینه می شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه با اشاره به مصوبه شورای استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: یکی از مصوبه های مهم این ستاد کنترل مبادی ورودی استان است و در این میان بدون هیچ ملاحظه ای با مسافرینی که دارای علائم بیماری کرونا باشند بر اساس پروتوکل ترسیم شده در این زمینه عمل خواهد شد.

وی در ادامه خواستار همکاری بیشتر مردم در راستای کنترل و مقابله با بیماری کرونا شد و افزود: در این شرایط مردم تا می توانند از مسافرت های غیر ضروری خودداری کنند و در این راستا به تمامی شهروندان ایلامی که در مناطق مختلف کشور هستند توصیه می کنیم در همان مناطق بمانند.

سلیمانی دشتکی در خصوص تردد در مرز مهران گفت: هرگونه تردد و رفت آمد زوار در مرز ممنوع است اما تعدادی که درآن طرف مرز هستند تنها در صورت معاینه و انجام تست و سالم بودن می توانند بازگردند.

 استاندار ایلام اضافه کرد: تعدادی از خارجی ها که در مرز مهران حضور داشته اند، تاکید شده است به مناطق خود بازگردند. 

 ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

به گزارش ایرنا، آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا ظهر یکشنبه ( یازدهم اسفند) به ۹۸۷ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۵۴ نفر رسیده است همچنین۱۷۵ نفر از مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -1روز