حکم فرهنگی قاضی ایلامی برای شکارچی متخلف

غلامرضا ابدالی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جریان تشکیل یک فقره پرونده تخلف محیط زیستی با موضوع شکار غیرمجاز یک بزمجه و انتشار تصویر این تخلف در فضای مجازی، متهم پرونده مذکور پس از طی فرآیند دادرسی در محاکم شهرستان آبدانان، مجرم شناخته و از سوی دادگاه به مجازات قانونی محکوم شد.

وی افزود: رییس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان آبدانان در حکمی جالب و فرهنگی این متخلف شکار غیرمجاز را به ساخت ۲ مورد آبشخور برای حیات وحش با هماهنگی و نظارت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان به عنوان جایگزین یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.

مدیرکل محیط زیست ایلام یادآور شد: همچنین به دستور قاضی پرونده این شکارچی متخلف هرماه یک بار و در مدت یک سال ملزم به پاکسازی مناطق حفاظت شده آبدانان از زباله و ایجاد صفحه ای در شبکه های اجتماعی تحت عنوان معرفی گونه های جانوری و اهمیت حفظ گونه ها و نقش وحوش در چرخه زیستی شهرستان محکوم شد که این احکام نیز باید با نظارت و تایید اداره حفاظت محیط زیست صورت گیرد.

ابدالی تاکید کرد: این رای بر اساس بند الف از ماده ۱۰ از قانون اصلاح موادی از قانون شکار و صید مصوب ۱۳۷۵ و مواد ۲،۱۴،۱۶۰و ۲۱۱ قانون مجازات اسلامی و بند یک از تصویب نامه هیئت وزیران مورخ ۲۲/۷/۱۳۹۷ صادر و اعلام شده است.

به گزارش ایرنا، از گستره ۲ میلیون هکتاری استان ایلام یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار آن را عرصه های طبیعی تشکیل داده است.

بیش ۱۴۳ هزار هکتار از طبیعت استان تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان ایلام قرار دارد.

کولگ، مانشت، قلارنگ، بانکول، کبیرکوه و دینارکوه ازجمله زیستگاه های مهم استان به شمار می رود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 15ماه و 7روز