وزارت نیرو عملیات اجرایی سامانه گرمسیری ایلام را شتاب بخشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری روز سه‌شنبه با وزیر نیرو دیدار و گفتگو کرد.

استاندار ایلام در این دیدار خواستار تسریع در روند اجرایی سامانه گرمسیری در حوزه وزارت نیرو، پروژه آبرسانی به شهر ملکشاهی و روستاهای مسیر از سد ایلام و کمک به تکمیل پروژه ارتقاء تصفیه خانه شهر ایلام شد و گفت: وضعیت تملک اراضی بالا دست سد سیمره نیز در اسرع وقت تعیین تکلیف شود. 

وی افزود: کمک به افزایش اعتبارات سدهای میمه، سیکان، چناره و استفاده از ظرفیت ماده ٥٦، از سرگیری عملیات سد مخزنی گاوی، ایجاد پست های فوق توزیع در شهرستان های سیروان، مهران، دهلران و ایلام از مهم ترین خواسته های  مردم ایلام است که نیازمند اهتمام وزارت نیرو در این راستا است.

نوذری تاکید کرد: برای اختصاص تخصیص آب از سد کرخه برای اراضی کشاورزی مورموری و آبدانان نیازمند همکاری و  تخصیص اعتبار ویژه وزارت نیرو هستیم.  

استاندار ایلام در ادامه احداث نیروگاه در استان را با توجه به پتانسیل های موجود یک ضرورت ذکر کرد و یادآور شد: تکمیل مجتمع های آبرسانی روستاهای شهرستانهای چوار، هلیلان و سایر نقاط استان بعنوان مطالبه مردم در دستور کار مسوولان باشد.

 رضا اردکانیان وزیر در دیدار ضمن تشکر از تلاش های استاندار ایلام در پیگیری مسائل و مشکلات استان در حوزه وزارت نیرو، دستورات لازم در جهت خواسته ها و مطالبات مطرح شده اتخاذ نمودند.

 بالگرد اورژانس بطور دائم در ایلام مستقر می شود  

استاندار ایلام روز سه شنبه در ادامه دیدارهای خود در مرکز با رییس اورژانس کشور دیدار و گفتگو کرد.

 نوذری در این دیدار از نگاه ویژه اورژانس کشور به استان به ویژه به جهت حمایت های خوب در این شرایط کرونایی تقدیر کرد و گفت: استان ایلام به دلیل ویژگی های خاص طبیعی و حادثه خیز بودن نیازمند توجه ویژه در حوزه مدیریت بحران و کنترل و مدیریت بلایای طبیعی است و در این زمینه نقش دستگاه های امداد رسانی بسیار مهم و حیاتی است.

وی در ادامه با اشاره به صعب العبور بودن برخی مناطق استان خواستار استقرار بالگرد اورژانس بطور دائم در استان شد و گفت: همچنین لازم است پایگاه‌های امداد و نجات جاده ای استان تجهیز شوند و در این زمینه نیازمند اختصاص آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به اندازه لازم هستیم.

  در این دیدار مقرر شد بالگرد اورژانس بطور مجدد و بصورت دائم در استان ایلام مستقر شود و برای تجهیز پایگاه‌های امداد جاده ای و اختصاص آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به استان اقدام لازم نیز صورت گیرد.

بسترهای لازم برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در ایلام فراهم است 

استاندار ایلام در سومین دیدار روز سه شنبه خود با مسوولان ارشد کشوری با معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات دیدار و گفتگو کرد.

نوذری در این دیدار با بیان اینکه بسترهای لازم برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در استان ایلام فراهم است، افزود: انتخابات را سالم، امن و باشکوه برگزارخواهیم کرد.

وی تاکید کرد : مشارکت بالای مردم در انتخابات منجر به تقویت نظام، توسعه کشور و افزایش اقتدار ملی می شود که همه باید برای تحقق این مهم گام برداریم.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که مردم استان ایلام همواره در ادوار مختلف بطور میانگین بالای ۷۰ درصد در انتخابات مشارکت داشته اند، بیان کرد: در این دوره از انتخابات شورای شهر و روستا و همچنین انتخابات دور سیزدهم ریاست جمهوری نیز شاهد حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای خواهیم بود.

نوذری در ادامه مشارکت بالای مردم در انتخابات از اهداف مهم در این دوره ذکر کرد و اظهار داشت: حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای علاوه بر اینکه ضامن اقتدار نظام است یک پشتوانه بزرگ برای توسعه کشور و یک نسخه قوی برای حل مسائل و مشکلات پیش رو به شمار می آید.

وی افزود: قطعا حضور و مشارکت بالای مردم در هر صحنه‌ای تحول آفرین است و این حضور در انتخابات که نماد مردم‌سالاری دینی و تعیین سرنوشت ملت به دست خود آنان است می تواند به افزایش بیش از پیش اقتدار ملی بیانجامد و از سوی دیگر باعث یاس و ناامیدی دشمنان نظام شود.

در پایان این نشست معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات از اهتمام جدی و تلاش های انجام شده در راستای فراهم نمودن بسترهای لازم برای یک انتخابات سالم و پرشور در استان ایلام قدردانی کرد. 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 3روز