مدیر غله ایلام: مصرف آرد و نان در ایام منتهی به اربعین فراتر از پیش بینی بود

 مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی ایلام اظهار کرد: میزان آرد مصرفی برای پخت نان در ایام منتهی به اربعین در این استان 200 تن فراتر از پیش بینی ها و برآوردهای اولیه بود.

کامران سیلمان پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: قبل از شروع اربعین پیش بینی برای مصرف آرد تا سقف 700 تن انجام شده بود که با شروع سفرهای اربعین و فزونی جمعیت زائرین در استان ایلام میزان تامین و عرضه آرد به 900 تن افزایش یافت. 
وی منبع تامین مالی این مقدار آرد را ستاد مرکزی اربعین در تهران اعلام کرد و افزود: این میزان آرد در ایام اربعین توسط نانوایی ها و ایستگاه های صلواتی مستقر در شهر و پایانه مرزی مهران برای تامین نان مورد نیاز زائران مصرف شد. 
وی با بیان اینکه 200 تن از این مقدار آرد در خارج از مرز مهران و در کشور عراق به مصرف رسید، تاکید کرد: همچنین 16 تن آرد به صورت رایگان در بین ایستگاه های صلواتی که توان پخت نان داشتند در این استان توزیع شد.
سلیمان پور یادآور شد: 120 هزار قرص نان برای توزیع در بین زائرین توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی و بخش خصوصی خریداری و بین ایستگاه های صلواتی توزیع شد.
وی گفت: این شرکت با همکاری استان های معین با دایر کردن افزون بر هشت نانوایی سیار در شهر و پایانه مرزی مهران و در کنار ایستگاه های صلواتی پر تجمع در مسیر پایانه مرزی به زائران خدمات رسانی کرد.
سلیمان پور افزود: همه نانوایی های شهر و پایانه مرزی مهران در مدت حضور زائران تمام وقت و در شبانه روز بصورت کشیک فعال بودند و همچنین حفظ سلامت آرد و نان این شهرستان توسط ناظران و کارشناسان این شرکت مورد کنترل کمی و کیفی قرار گرفت.
وی با اعلام افزایش بسیار زیاد ترددها در ایام منتهی به اربعین از طریق استان ایلام و مرز مهران خاطر نشان کرد: میزان آرد مصرفی در ایام اربعین سال گذشته 520 تن بود.
بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام در ایام منتهی به اربعین امسال از مرز مهران عبور کرده و وارد کشور عراق شدند و بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر نیز پس از شرکت در آیین اربعین و زیارت حرم مطهر امامان معصوم (ع) در شهرهای مذهبی عراق از این مرز وارد کشورمان شدند.
مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران است. 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 3روز