پیاده‌روی مردم میمه و زرین‌آباد دهلران تا حرم سیدفخرالدین برای ابراز ارادت به امام رضا(ع)+ تصاویر

مردم ولایتمدار بخش میمه و زرین‌آباد شهرستان دهلران از سالیان پیش و در سالروز شهادت امام رضا(ع) مسیری ۱۷ کیلومتری را پیاده تا امامزاده سیدفخرالدین(ع) بن موسی بن جعفر(ع) برای ابراز ارادت می‌پیمایند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهلران, مردم ولایتمدار بخش میمه و زرین‌آباد شهرستان دهلران از سالیان پیش و در سالروز شهادت امام رضا(ع) مسیری 17 کیلومتری را تا امامزاده سیدفخرالدین(ع) بن موسی بن جعفر(ع) برای ابراز ارادت می‌پیمایند.

در طول این مسیر مردم با عزاداری و سینه‌زنی در غم شهادت سلطان علی ابن موسی الرضا(ع) نوحه‌سرایی می‌کنند و نماز ظهر را باشکوه خاصی در حرم امامزاده سیدفخرالدین اقامه می‌کنند.

امسال نیز مردم میمه و زرین‌آباد در قالب هیئت‌های سینه‌زنی پیاده این مسیر را طی کردند تا نشان دهند محبت اهل بیت(ع) در دل پیر و جوان این دیار جای دارد.

یکی از عزاداران در این پیاده‌روی اظهار داشت: همه ساله و در آخرین روز ماه صفر مردم این خطه با عشق مثال زدنی به پابوس این امامزاده بزرگوار می‌آیند و در جوار آن به عزاداری در سالروز شهادت امام هشتم می‌پردازند.

وی گفت: امسال اجتماع مردم بسیار بیشتر بود که در این بین دیدن نوجوانان و افراد سالخورده که می‌خواستند با پای پیاده مسیر را به پایان برسانند بسیار زیبا بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن موسوی امام جمعه دهلران در این اجتماع باشکوه عزاداران اظهار داشت: عشق و محبت به اهل بیت(ع) از جمله سرمایه‌های گرانبهایی است که باید قدرشناس آن باشیم.

وی با بیان اینکه بخش‌های زرین‌آباد و میمه به واسطه مرقد مطهر امامزادگان زیاد دارالسادات استان ایلام است گفت: حضور مردم از اقشار مختلف در چنین مراسمی نشان از ارادت, ایمان و اعتقاد درونی مردم است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 4روز