بانوی هنرمند آبدانانی، موفق به اخذ گواهینامه درجه ۳ هنری کشور شد

مجید اولاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: خانم فاطمه نوری از هنرمندان با سابقه صنایع دستی استان ایلام است که از سال 75 تاکنون در زمینه خلق آثار ارزشمند و ماندگار هنری در حوزه صنایع دستی مشغول بکار است و صدها اثر زیبا و شکیل را خلق و به بازارهای مصرف داخلی و خارجی عرضه کرده است.
وی آثار این هنرمند موفق را ستود و افزود: این خانم هنرمند با استعداد، اخیرا در آزمون کتبی، شفاهی و عملی ارزشیابی آثار هنری که با شرکت 150 نفر از بافندگان پیشکسوت کشور در تهران برگزار شد، شرکت کرده و موفق به دریافت گواهینامه معتبر ملی هنری (درجه 3) شده است.
مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبدانان اضافه کرد: در این آزمون، 180 اثر مهم هنری هنرمندان سراسر کشور در زمینه های قالی بافی، گلیم برجسته، نساجی، مکرومه بافی، بافندگی بر روی چرم، کیف دوزی و قلاب دوزی توسط کارشناسان خبره و نامی زیر نظر شورای ارزشیابی هنرمندان کشور مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت که برابر رای و نظر کارشناسان شورای مذکور، گوهینامه درجه 3 (معادل فوق لیسانس) در رشته (نساجی سنتی موج بافی) به خانم فاطمه نوری از بانوان هنرمند استان ایلام اهل شهرستان آبدانان اعطا شد.
فاطمه نوری گفت: 25 سال است در رشته های مختلف صنایع دستی مشغول فعالیت هستم و تاکنون ضمن شرکت در 40 نمایشگاه ملی، منطقه ای و بین المللی، پنج هزار اثر کوچک و بزرگ تولید و به بازارهای مصرف عرضه کرده ام.
وی از نهادهای مربوطه برای توسعه حرفه خود درخواست همکاری کرد، افزود: در مدت فعالیتم در این رشته هفت هزار نفر از بانوان مشتاق و داوطلب را در شهرستان های آبدانان، دهلران، دره شهر، دهلران، شوش دانیال، شوشتر، اندیمشک و پلدختر در انواع رشته های صنایع دستی و هنرهای سنتی و بومی تربیت کرده و روانه بازارهای کار و تلاش و تولید کشور کرده ام.
جشنواره آزمون ارزشیابی آثار هنری صنایع دستی ایران در 27 تیر سال جاری در تهران برگزار شد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 9روز