ادعای جالب شهردار اهواز درباره حقوق شهردار ایلام!

به گزارش ایرنا سید خلف موسوی روز شنبه در نشست شورای کتابخانه‌های استان خوزستان که در استانداری خوزستان برگزار شد اظهار کرد: از سال 1390 تا کنون تقریبا 104میلیارد ریال برای کتابخانه های عمومی استان از حساب شهرداری اهواز بدون اطلاع برداشت شده است که بر اساس ماده 64 این اجازه را به کتابخانه‎ها داده‌اند.
وی افزود: برای کمک به کتابخانه ها حرفی نداریم اما یک بار هم آموزش و پرورش مستقیما از حساب ما پول برداشت کردند.
شهردار اهواز با بیان این که زمین های ساخت کتابخانه‌های عمومی اهواز متعلق به شهرداری است توضیح داد: تفاهمنامه ای با کتابخانه های عمومی منعقد کردیم که بعد از تحقق بودجه شهرداری اقدام به برداشت از حساب کنند.
وی با تاکید بر این که شهرداری اهواز در مضیقه مالی است توضیح داد: برداشت این میزان اعتبارات اصلا جالب نیست و حتی شنیده‌ام حقوق شهرداری‌های برخی از شهرها مثل ایلام را از محل درآمد شهرداری اهواز پرداخت می‌کنند.
در ادامه این نشست مدیرکل دیوان محاسبات خوزستان گفت: شهرداری بر اساس قانون نسبت به پرداخت حق نیم درصد کتابخانه ها مکلف است و برداشت از حساب شهرداری ها اصلا غیرقانونی نبوده است.
احمد ده محسنی بیان کرد: هیچ قانونی با گذشت زمان مخدوش نمی شود برای همین برداشت از حساب شهرداری ها اصلا غیرقانونی نبوده است و در استان‌های کم برخودارتر از خوزستان از قاعده نیم درصدی ماده 6 قانون استفاده شده و شهرداری‌های آنها پول بیشتری از نیم درصد را به کتابخانه ها پرداخت کرده‌اند.
وی با تاکید بر این که بر اساس مبالغ و ارقام بودجه می‌توان ماهانه مبلغی را از حساب برداشت کرد بنابراین شهرداری ها نباید تا پایان سال مالی منتظر بمانند اظهار کرد: شهرداری‌ها باید بر اساس سهم نیم درصد حق کتابخانه‌های عمومی گردش مالی کتابخانه ها را فعال کرده و نگذارند بدهی آنها انباشت شود.
مدیرکل دیوان محاسبات خوزستان تصریح کرد: بخش عمده ای از اراضی کتابخانه ها مربوط به شهرداری است که بر اساس ماده 13 شهرداری ها اجازه دارند برای توسعه فضای کتابخانه زمین را ارائه دهند آن هم بدون تشریفات شورای شهر ولی اگر غیر از این باشد باید برای اعطای زمین وارد تشریفات شد.
وی با بیان این که 76 شهرداری در استان وجود دارد که همه مکلف به پرداخت نیم درصد کتابخانه هستند افزود: یکی از شاخص های مهم فرهنگی بودن جامعه میزان مطالعه افراد است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 11روز