فراهم شدن شرایط اسکان ۷۰ هزار زائر در مرز مهران/ توقف هرگونه فعالیت عمرانی در مسیر مرزها از ۱۵ آبان

استاندار ایلام گفت: شرایط برای ارائه خدمات اسکان به 70 هزار زائر در مرز مهران در ایام اربعین حسینی فراهم شده است.

 

محمد رضا مروارید در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: یکی از مهم ترین اقدامات استانداری ایلام به منظور ارائه خدمات مطلوب به زائران اربعین حسینی، توسعه زیربناها و همچنین احداث پارکینگ در مرز مهران بوده است.

وی افزود: سال گذشته در مرز مهران با کمبود پارکینگ مواجه بودیم و امسال از ماه ها قبل به منظور تامین پارکینگ برنامه ریزی شده است.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه عملیات های عمرانی در مسیر مرز مهران تا روز 15 آبان ماه به اتمام خواهد رسید خاطرنشان کرد: فعالیت های عمرانی را در مسیرهای جاده ای ایلام و مرز مهران تا روز 15 آبان به اتمام خواهیم رساند تا اقدامات اساسی به منظور دایر کردن موکب ها در دستور کار قرار گیرد.

مروارید ادامه داد: در سایر مرزها نیز در ایام اربعین هیچ گونه فعالیت عمرانی انجام نخواهد شد. 

وی با اشاره به فراهم شدن ظرفیت های لازم به منظور اسکان زائران در موکب ها و اماکن عمومی شهر ایلام اظهارکرد: علاوه بر خانه های افراد ساکن در اطراف مرز مهران که در ایام اربعین پذیرای زائران هستند، موکب هایی نیز در این مسیر راه اندازی شده و در کنار آن سالن های ورزشی نیز در ایام اربعین به محلی جهت اسکان زائران تبدیل می شوند.

استاندار ایلام ادامه داد: در مرز مهران اکنون ظرفیت لازم به منظور ارائه خدمات به 70 هزار زائر را داریم و ظرفیت ها امسال به نسبت سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است.

مروارید در خصوص برنامه ریزی های صورت گرفته به منظور تردد آسان زائران از مرز مهران به خاک کشور عراق خاطرنشان کرد: استانداری در این رابطه وظیفه ای برعهده ندارد اما سایر دستگاه ها تعداد قابل توجهی ون و اتوبوس را برای جا به جایی شهروندان در نظر گرفته اند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 10روز