پیش بینی بارش برف و باران در استان ایلام از امروز

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام گفت: هوای مناطق مختلف این استان فردا (یکشنبه سوم بهمن) ابری است و شاهد بارش خفیف و پراکنده برف و باران خواهیم بود.

مجتبی میهن پرست روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آسمان استان امروز نیمه ابری همراه با وزش باد است ولی از فردا با ورود سامانه کم فشار ضعیف این ابرناکی تقویت و از دمای هوا نیز کاسته می شود. 
وی افزود: بارش باران همراه با رگبار پراکنده و بارش خفیف برف در ارتفاعات از پیامدهای این سیستم بارشی است که البته از قدرت ریزشی چندان قوی برخودار نیست و تا روز دوشنبه نیز به تدریج از آسمان استان خارج می شود.
میهن پرست یادآور شد: هوای استان از روز دوشنبه تا اواخر هفته جاری و بعد از خروج این سامانه بارشی پایدار خواهد بود و دما نیز از روز دوشنبه نسبت به اوایل هفته افزایش می یابد.
به گزارش ایرنا، استان ایلام از ابتدای سال زراعی جاری تا نیمه نخست دی ماه از لحاظ نزولات جوی و بارش باران و برف با 127 میلی متر بارش نسبت به میانگین بلندمدت شاهد کاهش 28 درصدی نزولات بوده است.
با توجه به کاهش بارندگی ها در ماه های سپری شده از سال زارعی جاری به ویژه در فصل پاییز از منظر هواشناسی استان ایلام امسال با پدیده خشکسالی مواجه است.
استان ایلام در سال زراعی جاری تاکنون با توجه به کاهش نزولات جوی نسبت به میانگین بارش های بلند مدت 46 و در مقایسه با سال گذشته 75 درصد (معادل سه چهارم) کاهش بارندگی نزولات جوی داشته است.
البته براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ایلام، برای ماه های بهمن، اسفند و فروردین در این استان احتمال بارش های مطلوب نزدیک به نرمال وجود دارد که در صورت وقوع این بارش ها، باز هم 10 درصد نسبت به میانگین بلند مدت در استان کاهش بارندگی خواهیم داشت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 13ماه و 12روز