برگزاری انتخابات شوراهای شهر ایلام به‌صورت تمام اتوماتیک

رئیس ستاد انتخابات استان ایلام از برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی در شهر ایلام به‌صورت تمام اتوماتیک خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، حسین کلانتری در نشست ستاد انتخابات استان، بابیان اینکه تمام امکانات و تجهیزات موردنیاز این مهم در استان فراهم است، اظهار کرد: نیروهای فنی موردنیاز مهارت و آموزش لازم را آموخته‌اند و همه تلاش خود را برای برگزاری انتخابات سالم و اجرای قانون به کارخواهیم گرفت.

 

وی، تصریح کرد: استفاده از تمامی ظرفیت‌ها برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات الکترونیکی بایستی در دستور کار مسئولان استان قرار داشته باشد.

 

کلانتری بابیان اینکه تلاش می‌شود تا هیچ نقطه کور اینترنتی در این استان برای انتخابات سال جاری وجود نداشته باشد افزود: از مجموع 682 نقطه در نظر گرفته‌شده برای برگزاری انتخابات در این استان اکنون 26 نقطه با مشکل آنتن دهی روبرو است که باید با همراهی شرکت‌های مخابرات و زیرساخت مسائل و مشکلات این مناطق برطرف شد.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام تصریح کرد: در این دوره زمینه برای برگزاری دیجیتال انتخابات شوراهای اسلامی شهر ایلام فراهم است.

 

وی بابیان اینکه در نشست اخیر استانداران کشور از استان ایلام به‌عنوان یکی از استان‌های نمونه در پوشش کامل ثبت‌نام شوراها تقدیر شد، تأکید کرد: 98 درصد از سطح استان تحت پوشش زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات پیش رو هستند که حفاظت از این امکانات و فیبر نوری در دستور کار فرمانداران قرار دارد.

 

کلانتری انتخابات را نماد عینی و ممتاز مردم‌سالاری دینی در کشور دانست و یادآور شد: انتخابات ما در کشور در سطح دنیا، کم‌نظیر است و از همه مهم‌تر اینکه درصد و آمار مشارکت مردم کشور در انتخابات در مقایسه با کشورهای مدعی در جهان، بسیار بالاتر است.

 

وی رعایت اخلاق و قانون را از مسائل مهم در انتخابات برشمرد و اضافه کرد: ما همواره نشاط سیاسی در حضور مردم در انتخابات را شاهد بوده‌ایم و همه احزاب مشارکت خواهند داشت که فعالیت خانه احزاب در استان ایلام سامان گرفته و منتظر حضور مسئولین برای افتتاح آن هستیم.

 

رئیس ستاد انتخابات ایلام افزود: اولویت اول استان تا پایان اردیبهشت برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند است و مجریان انتخابات نیز باید اصل بی‌طرفی و قانون‌گرایی را سرلوحه خود قرار دهند.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار در ادامه با اشاره به نقش تأثیرگذار احزاب در انتخابات ابراز داشت: احزاب نقش بی‌بدیلی در انتخابات و میزان مشارکت مردم در این فرایند سیاسی دارند، احزاب در کشور ما به‌عنوان یکی از نمادهای مردم‌سالاری جای خود را در بین اقشار مردم، گروه‌ها و طیف‌های سیاسی بازکرده و آنان را به‌سوی انتخابی آگاهانه و هدفمند سوق می‌دهند.

 

وی گفت: مشارکت پرشور مردم در انتخابات را می‌توان به‌عنوان یک جشن ملی قلمداد کرد، چراکه مردم در این فرایند سیاسی، آگاهانه سرنوشت آینده خود را با دادن رأی تعیین و مسیر برنامه‌های کلی مدیریت کشور با انتخاب رئیس‌جمهور و مدیریت شهرها و روستاها با انتخاب نمایندگان شورای های شهر و روستا به نخبگان واگذار می‌کنند.

 

حسین کلانتری با تأکید بر رعایت اخلاق و قانون مداری در انتخابات، بیان کرد: رعایت اخلاق و قانون در عمل از موارد مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری است که ما نیز در این زمینه تمام تلاش خود را به کارخواهیم گرفت.

 

وی بابیان اینکه عملاً فعالیت خانه احزاب در استان آغازشده بر ایفای فعالیت قانونی احزاب در انتخابات تأکید کرد.

 

جمعیت 580 هزارنفری ایلام در 25 شهر و بیش از 600 روستا سکونت دارند که انتخابات شوراهای اسلامی در همه 25 شهر استان و 375 روستا بالای 20 خانوار این استان برگزار می‌شود.

 

تعداد اعضای شوراهای شهر استان در شهر ایلام هفت نفره و در دیگر 24 شهر استان پنج نفره است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 13ماه و -9روز