بازار ایلام به پیشواز بهار آمد

سطل های بزرگ قرمز و سفید پر آب و ماهی های کوچک رنگارنگ، تخم مرغ های رنگی، سبزه های متنوع با شکل های زیبا، ظرف های بزرگ سمنو، شمع های رنگی و شاخه های گل سنبل بازار ایلام را این روزها به گونه بسیار جذابی مزین کرده است.
حال و هوای حضور مردم در شلوغی بازار به ویژه عصرها بسیار دیدنی و جذاب است و حیات دوباره ای به شهر و بازار داده و شور و شوق انتخاب و خرید و تنوع تنقلات با بسته بندی های متنوع و زیبا بیش از هر چیز دیگر نویدبخش جشن بزرگ باستانی نوروز است.
این روزها با ترنم نرم نرمک بهار، کوه ها و دشت های این دیار نیز به لطف باران خداوندی دوباره سرسبز و شاداب شده و شادی مضاعفی بر طبیعت بخشیده و نویدبخش طراوت و سرزندگی کوهستان های این دیار شده است.
دوباره موسم خرید و خانه تکانی و شلوغی بازار و دید و بازدید و تن پوش های نو همه این سرزمین را مهیای میزبانی از عروس فصل ها یعنی بهار کرده و همه به پیشواز سالی نو، روزهای خوش یمن و لحظاتی پربرکت می روند.
شور و هیجانی که این روزها همه شهر و طبیعتش را فرا گرفته هیجان تحول و دگرگونی طبیعت و فصل ها است که شور و اشتیاق آن نیز موجب تحول و شادابی در بین رهگذران این دیار نیز شده است.
موسم دید و بازدید، تفریح و تفرج و مسافرت و عیدی گرفتن، شور و هیجان سفره هفت سین و لحظه شماری برای تحویل سال نو، دیدن اقوام و خویشان، عیدی گرفتن و عیدی دادن، لباس نو پوشیدن و چادر زدن در دامن طبیعت، به زیارت امامزادگان و بقاء مبارکه رفتن همه از لحظات ناب روزهای خوش عید و نوروز و بهار است.
به امید اینکه در این حال و هوای تغییر فصل ها وجودمان نیز تغییر و دستخوش تحول شود به خوشی و بهترین حالات مبدل گردد و در این لحظات نیز دست یاریمان برای زدودن اشک چشم یتیمی و کودک فقیری نیز دراز شود و با دادن هدیه ای خوشی را میهمان جان و تن خویش کنیم.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت صنعت و معدن ایلام از اجرای طرح نظارتی ویژه ایام نوروزی از ابتدای اسفندماه جاری تا 15 فروردین سال آینده خبر داد.
جمیل شوهانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نظارت بر قیمت کالا و خدمات و برگزاری گشت های مشترک با دستگاه های مرتبط توسط بازرسان سازمان، تعزیزات حکومتی، نیروی انتظامی و تشکل های صنفی انجام می گیرد.
وی ادامه داد: همچنین تلفن 124 به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش و شکایات شهروندان عزیز در ایام نوروز و سال روزهای سال فعال می باشد.
شوهانی از تامین میوه شب عید خبر داد و گفت: میوه پایان سال از طریق تعاون روستایی استان به عنوان مباشر و با هماهنگی جهادکشاورزی استان شامل سیب و پرتقال تامین و در انبارها ذخیره شده که پس از نشست مشترکی در روزهای پایانی سال در ایام خاص پس از تعیین قیمت توزیع می شود.
وی افزود: همچنین تامین کالای اساسی به ویژه برنج با توجه به افزایش قیمت آن در ماه های اخیر نیز مد نظر بوده که میزان 180 تن برنج دانه بلند هندی به سه نوع نرخ قیمتی برای مصرف کننده از 56 هزار ریال ، 26 هزار ریال و 39 هزار ریال تعیین قیمت شده که در راستای تعدیل قیمت برنج در این ایام توزیع می شود.
وی ادامه داد: همچنین در صورت نیاز به برنج مرحله دوم توزیع آن نیز امکان دارد و توسط شرکت غله با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی توزیع کنندگان و عاملان فروش و فروشگاه های بزرگ می توانند برنج مورد نیاز مصرف کنندگان را تامین و توزیع کنند.
شوهانی به برگزاری نمایشگاه های بهاره برای تعدیل قیمت ها و دسترسی آسان شهروندان به اجناس مورد نیاز ایام عید اشاره کرد و گفت: در حوزه نمایشگاه بهاره بر حسب ظرفیت و تصمیم کمیته نمایشگاه های امسال مصوب شده که در هر شهرستان با هماهنگی فرمانداری، اتاق اصناف، نیروی انتظامی و صنعت و معدن نمایشگاه بهاره برگزار شود.
معاون امور بازرگانی صنعت، معدن و تجارت ایلام به بحث طرح نظارتی حوزه خدمات سفر نیز اشاره کرد و افزود: مشاغلی همچون کشیک نانوایی ها، خدمات فنی و مهندسی، رستوران ها و بین راهی ها به صورت مستمر مورد بازرسی قرار می گیرند تا تعطیلی آنها موجب بروز مشکل برای شهروندان و تفرج کنندگان در ایام تعطیلات نوروز نشود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -1روز