امسال تونل قلاجه افتتاح می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: امسال تونل قلاجه افتتاح می‌شود.

سید کمال‌الدین میرجعفریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: تونل قلاجه در شهرستان ایوان یکی از تونل‌های بزرگ کشور است که نقش مهمی در توسعه ارتباطی استان ایلام با استان‌های همجوار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام ادامه داد: این تونل هم اکنون 87 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که پیش‌بینی‌ می‌شود تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه تونل قلاجه یکی از بزرگترین تونل‌های کشور است، ادامه داد: طول خود تونل 2 هزار و 500 متر بوده که با راه‌های طرفین جمعا 3 هزار و  750 متر است و پیشرفت فیزیکی آن در حال حاضر 87 درصد است.

این مسؤول اضافه کرد: در کل 17 میلیارد در طول یک سال و نیم گذشته به این پروژه اختصاص پیدا کرد تا این طرح با شتاب بیشتری ایجاد و تکمیل شود.

میرجعفریان تصریح کرد: این طرح با هدف کاهش مسافت به طول 12 کیلومتر و حذف گردنه و نقاط حادثه خیز در حال احداث است و امروز پس از گذشت 5 سال در مراحل پایانی قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: در حال حاضر از برنامه‌ریزی و زمانبندی جلوتر هستیم و نیروهای در داخل تونل مشغول کار بوده و عملیات لاینینگ تونل را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: مسؤولان امر هم قول دادند با تامین اعتبار این طرح زمینه افتتاح و راه اندازی آن فراهم شود و ما هم این قول را به مسؤولان و مردم عزیز می‌دهیم که پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

این مسوول اضافه کرد: با پیگیری‌ها و رایزنی‌های که مسؤولان استان ایلام از طریق وزارتخانه صورت گرفته در راستای تامین اعتبارات پروژه توفیقاتی حاصل شده است.

میرجعفریان تصریح کرد: با بهره‌برداری از تونل قلاجه علاوه بر حذف گردنه‌های حادثه‌خیز این مسیر گام مهمی در توسعه راه‌های ارتباطی شهرستان ایوان و استان ایلام به استان کرمانشاه برداشته می‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 2روز