آتش بخشی از منطقه جنگلی کبیرکوه در آبدانان را فرا گرفت

فرماندار شهرستان آبدانان با تایید این آتش سوزی گفت: آتش به گستره حدود 2 تا سه هزار متر در محدوده گردنه کبیرکوه اتفاق افتاده و هم اکنون نیروهای امدادی و مردمی در حال مهار آن هستند.
مجید عسگری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به حجم زیاد آتش در این منطقه و ناکافی بودن نیروهای امدادی و مردمی برای مهار آن، اظهار کرد: برای مهار این آتش سوزی درخواست نیروی کمکی شده است.
وی افزود: هم اکنون نیروهای امدادی و مردمی برای مهار این آتش سوزی به محل حادثه اعزام شده و عملیات اطفای طریق در حال انجام است ولی بخاطر صعب العبور بودن منطقه و سختی مسیر دسترسی، عملیات خاموش کردن آتش با کندی انجام می شود.
به گزارش ایرنا، هم اکنون بخش هایی از منطقه جنگلی تفریحی دره ارغوان نیز دچار آتش سوزی شده البته هنوز اطلاعات جامع و دقیقی از حجم منطقه درگیر آتش و علت اصلی بروز آن در دست نیست.
فرمانده یگان حفاظت مناطقع طبیعی استان ایلام گفت: هم اکنون نیروهای امدادی یگان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و مردمی حاضر در منطقه در حال مهار این آتش سوزی هستند.
عبدالصاحب بازدار اظهار کرد: هر چند احتمال سهل انگاری عامل انسانی در بروز این پدیده وجود دارد اما اطلاعات جامع و کامل از علت ایجاد این آتش سوزی در دست بررسی است.
با گرم شدن تدریجی هوا و خشک شدن علفزارهای مراتع و جنگل های استان ایلام احتمال بروز پدیده آتش سوزی به ویژه در روزهای تعطیل و در زمان حضور گردشگران در تفرجگاه های طبیعی دور از انتظار نیست.
640 هزار هکتار از ارضی طبیعی استان را جنگل ها تشکیل داده است، سال گذشته استان ایلام شاهد بروز 71 آتش سوزی کوچک و بزرگ بود که در جریان این حوادث بیش از یک هزار هکتار از عرصه های طبیعی و جنگلی استان طعمه آتش شد.
 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 17ماه و 11روز