مشکل آب شرب ۲۷۰ خانوار روستایی شهرستان مهران بر طرف شد

اقبال خسروی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از رفع مشکل کمبود آب شرب اهالی روستای روستای گلان خبر داد و اظهار کرد: در این روستا 270 خانوار ساکن هستند که با تلاش‌های صورت گرفته مشکل ‌آب شرب اهالی رفع شد.
وی با بیان اینکه آب شرب مورد نیاز ساکنان این روستا از سه منبع تامین می‌شد، افزود: بر اثر وقوع سیل در پاییز و زمستان سال گذشته 2 منبع آب از سه منبع تامین آب اهالی این روستا از مدار سرویس دهی خارج شده بود.
رئیس اداره امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان مهران تاکید کرد: با پیگیری و مساعدت مسئولان یکی از منبع ها با هزینه یک میلیارد و 500 میلیون ریال بهسازی و مجددا وارد مدار سرویس دهی شد.
خسروی یادآور شد: برای بهسازی این منبع آب که 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد 950 متر لوله گالوانیزه 6 اینج در بستر رودخانه کار گذاشته شد تا اهالی این روستا از آب شرب سالم و بهداشتی این منبع استفاده کنند.
وی گفت: علاوه بر این برای رفع کمبود آب شرب اهالی روستا، روزانه 75 هزار لیتر آبرسانی سیار به مخزن ذخیره آب انجام شد تا مردم از کمبود آب رنج نبرند.
روستای گلان از توابع شهرستان مهران با جمعیتی بالغ بر 700 نفر و 270 خانوار در 20 کیلومتری مهران قرار دارد، عمده فعالیت اهالی این روستا کشاورزی است.
شهرستان مهران در 85 کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -15روز