نجات جان پرنده در حال انقراض توسط مأمور پلیس ایلام

رئیس اداره اطلاع‌رسانی پلیس ایلام گفت: مأمور نیروی انتظامی استان ایلام جان پرنده در حال انقراض را نجات داد.

خبرگزاری فارس: نجات جان پرنده در حال انقراض توسط  مأمور پلیس ایلام
 

فرهاد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: مامور وظیفه‌شناس فرماندهی انتظامی استان ایلام یک پرنده را که به گفته کارشناسان در حال انقراض و کمیاب است از مرگ نجات و به محیط زیست استان تحویل داد.

وی ادامه داد: ستوان‌دوم علی محمدمرادی از کارکنان معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام در حوالی منزل خود شب هنگام این پرنده کمیاب را مشاهده می‌کند که نیاز به کمک دارد که بلافاصله به یاری او می‌شتابد و پس از گرفتن آن و تغذیه و مداوای او، این کرکس کمیاب و در حال انقراض جان تازه‌ای می‌گیرد.

این مسئول اضافه کرد: این مأمور وظیفه‌شناس، این پرنده را تحویل محیط زیست استان داد تا پس از مداوا و تغذیه مناسب در طبیعت رهاسازی کنند.

اسدی تصریح کرد: کارشناسان محیط زیست پس از مواجه شدن با چنین صحنه‌ای، از این مأمور انتظامی قدردانی و این کار زیبای او را که نشان از وظیفه شناسی پلیس است ستودند.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی پلیس ایلام گفت: کارشناسان محیط زیست اعلام کردند این پرنده یک کرکس مصری از پرندگان در خطر انقراض جهان و حمایت شده ایران است، بنابراین شناسایی زیستگاه‌های جوجه‌آوری آن در استان و حفاظت کامل از آنها ضروری است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -10روز