گرگ های گرسنه ۲۰ راس گوسفند را در سرابباغ استان ایلام دریدند

بخشدار سرابباغ از توابع شهرستان آبدانان در استان ایلام گفت: هفت قلاده گرگ با حمله به گله گوسفندان یک دامدار در منطقه عشایری شیرهله 20 راس گوسفند را دریدند.

حمید دانیالی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این حادثه شامگاه دوشنبه در منطقه عشایری شیرهله در حوالی روستای سرپله از توابع این بخش اتفاق افتاد.
وی افزود: مراحل قانونی و مستندسازی این حادثه از سوی نهادهای مسئول انجام شد و تلاش برای جبران بخشی از خسارت های وارد شده به این دامدار عشایر ادامه دارد.
صید محمد عبدی صاحب گوسفندان گفت: گرگ های گرسنه در نیمه های شب به آغل گوسفندان حمله کردند و با وجود اینکه سعی کردم مانع از نزدیک شدن آنها به گوسفندان شوم ولی آنها 20 راس گوسفند را دریدند ولی نتوانستند آنها را ببرند و سرانجام با کمک اهالی گرگ ها متواری شدند.
وی با باین اینکه این گوسفندان تنها سرمایه زندگی ام بودند، افزود: می توانستم با سلاح مجازی که در اختیار داشتم گرگ ها را بکشم ولی بخاطر حفظ محیط زیست و حیات وحش، حتی یک گلوله هم شلیک نکردم.
امسال بیش از شش مورد حمله گرگ به گوسفندان، احشام و حیوانات اهلی عشایر منطقه شیرهله در حوالی روستای سرپله بخش سرابباغ صورت گرفته و تعدادی از دام عشایر تلف شده و خسارت های زیادی به آنها وارد شده است.
روستای سرپله با 170 خانوار در 34 کیلومتری متری جنوب شرق شهرستان آبدانان قرار دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 11روز