رئیس دانشگاه ایلام: ترویج گفتمان انقلاب اسلامی نیازمند مشارکت دانشگاهیان است

به گزارش ایرنا، محمد علی اکبری روز چهارشنبه در کمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر استان ایلام افزود: از جامعه دانشگاهی و فرهیخته استان انتظار می رود برنامه های دهه فجر را با رویکردهای جدید و بروز اجرا کنند و به این منظور تشکیل اتاق های فکر ضروری است.
وی با بیان اینکه دهه فجر یک نقطه عطف در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است زیرا مسیر حرکت نظام به سمت دینداری و عقلانیت تغییر کرد، اظهار کرد: اکنون زمان آن است که در خصوص مسیر حرکت آینده کشور برنامه ریزی کنیم.
رئیس دانشگاه ایلام گفت: جامعه دانشگاهی استان از انسجام بسیار خوبی برخوردار است و می توان با مشارکت و هم افزایی مجموعه دانشگاهی استان برنامه های وزین و مناسبی به صورت مشترک در ایام دهه فجر برگزار کرد.
علی اکبری افزود: باید با مشارکت تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاه های استان، برنامه مشترک و وزین جشن پیروزی انقلاب اسلامی که در شان دهه فجر و دانشگاه های استان باشد، با حضور چهره های ملی و استانی برگزار شود.
رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه سهم استان ایلام از کاروان های دانشجویی راهیان نور متناسب با نقش این استان در هشت سال جنگ تحمیلی نیست، گفت: همه باید تلاش کنند همانگونه که در بحث اربعین ایلام به دروازه عتبات عالیات تبدیل شده است، در زمینه راهیان نور نیز جایگاه استان تثبیت شود.
علی اکبری افزود: مردم این استان در هشت سال دفاع مقدس نقش بسیار برجسته ای داشتند و یادمان ها و مناطق عملیاتی بسیاری مانند کله قندی، شرهانی، چنگوله و میمک وجود دارد که نباید به فراموشی سپرده شوند.
وی اظهار کرد: لازمه افزایش سهم استان از اردوهای راهیان نور این است که مسوولان استان در زمینه فراهم کردن زیرساخت ها و زمینه های حضور راهیان نور در استان اهتمام داشته باشند.
سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام نیز در این نشست گفت: اجرای برنامه های دهه فجر باید از قالب سنتی و کلیشه ای خارج شده و وارد عرصه های رسانه های مجازی و صوتی تصویری شود.
حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا غیاثی افزود: دهه فجر شکرانه نعمت خداوند در اعطای انقلاب اسلامی و استقلال و آزادی به ملت ایران است و این شکرانه باید به گونه ای برگزار شود که حق مطلب ادا شود.
شش هزار دانشجو در 82 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف کاردانی تا دکترا در دانشگاه ایلام تحصیل می کنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 11روز