مشکل آب شرب بدره حل می‌شود

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری ایلام از رفع مشکلات کم‌آبی بدره و روستاهای اطراف آن با بهره‌برداری از پروژه آبرسانی این شهر خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، مهندس «داراب بیرانوندی» در جریان بازدید از طرح آبرسانی شهرستان بدره با اشاره به وضعیت آب این شهرستان، اظهار کرد: طرح آبرسانی به شهرستان بدره با هدف رفع مشکلات آب میان مدت مردم این شهرستان و همچنین تأمین آب بخش صنعت و روستا‌های اطراف اجرایی شده است.

 

وی افزود: فاز اول این پروژه شامل خرید و اجرای 4 هزار و 500 متر خط انتقال (حد فاصل چاه جابر تا ایستگاه سیه گلال)، ایستگاه پمپاژ و مخزن 1 هزار متر مکعبی است.

 

مدیر عامل شرکت آبفای ایلام با بیان اینکه در فاز اول در بحث توسعه و اصلاح از 500 میلیون ریال اعتبارات مصوب، دریافتی اعتبارات استانی 170 میلیون ریال بود، اضافه کرد: در همین فاز در زمینه آبرسانی به بدره اعتبارات استانی دریافتی 6595 میلیون ریال از 18 هزار میلیون ریال اعتبار مصوب بود.

 

بیرانوندی فاز دوم طرح را شامل خرید و اجرای خط لوله 200 میلیمتری ادامه فاز اول تا ایستگاه پمپاژ «سیه گلال» به طول 4 هزار و 700 متر، خرید و اجرای خط لوله 200 میلیمتری حد فاصل ایستگاه پمپاژ سیه گلال تا مخزن بتنی شهرک ولیعصر(ع) و همچنین خرید تابلو برق و اصلاح ایستگاه پمپاژ سیه گلال برشمرد و گفت: برای اجرایی شدن طرح آبرسانی به شهر بدره از چاه جابر جمعا 25 میلیارد ریال هزینه شد.

 

وی ادامه داد: امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر رفع مشکل آب شهرستان بدره، مشکل آب روستاهای اطراف شهر بدره از جمله جابر، موسی، خوشقدم و تلخاب مرتفع شود.

 

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام با بیان اینکه خشکسالی‌های چند سال پیش شهرستان بدره را با مشکلات عدیده‌ای به ‌خصوص کم‌آبی مواجه کرد، عنوان کرد: در این زمینه شرکت آب و فاضلاب استان برای حل مشکل کم آبی بدره در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقداماتی انجام داد که از جمله آن بهسازی چشمه‌های کلم و لارت بود و امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه مشکلات آب میان مدت این شهرستان نیز مرتفع شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 14ماه و 3روز