معاون پژوهشی دانشگاه ایلام: منابع آب‌ و خاک توان آزمون‌ و خطا ندارند

معاون پژوهشی دانشگاه ایلام گفت: منابع آب‌ و خاک دیگر توان آزمون‌ و خطا ندارند و باید به دنبال بهره‌برداری کارشناسانه از آنان بود.

 

حسین مهدی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه ایلام، اظهار کرد: مرز مهران و پتانسیل‌های آن می‌تواند به‌ خوبی به توسعه استان کمک کند اما این مهم باید با برنامه‌ریزی درست صورت گیرد.

 

وی با بیان اینکه استان ایلام در زمینهٔ کشاورزی ظرفیت بسیار بالایی دارد، افزود: باید از ظرفیت مرز مهران برای صادرات بهره برد و چرخ توسعه استان را به حرکت درآورد که قطعاً در پی آن اشتغال‌زایی خوبی به وجود می‌آید.

 

مهدی‌زاده با تأکید بر اینکه دانشگاه ایلام ظرفیت خوبی برای کمک به حوزه کشاورزی برای بهره‌برداری بیشتر دارد، تصریح کرد: اگر دانشگاه و سازمان‌ها دست‌ به‌ دست هم دهند قطعاً استان مسیر توسعه را با شدت بیشتری در پیش می‌گیرد.

 

معاون پژوهشی دانشگاه ایلام ادامه داد: در استان ایلام تبدیل علم به ثروت مغفول مانده است در حالی که در بخش کشاورزی می‌توان به آن جامه‌ عمل پوشاند.

 

وی با بیان اینکه توسعه بخش کشاورزی در ایلام به معنای واقعی می‌تواند در محرومت زدایی استان کمک کند، افزود: باید صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی مورد توجه قرار گیرد.

 

مهدی زاد با تأکید بر اینکه منابع آب خاک در وضعیت خوبی نیستند و اگر مدیریت درست صورت نگیرد قطعاً در آینده دچار چالش جدی خواهیم شد، گفت: منابع آب‌ و خاک دیگر توان آزمون‌ و خطا ندارد و باید با کار کارشناسی و علمی از آن بهره درست برد.

 

معاون پژوهشی دانشگاه ایلام تصریح کرد: ماموریت در حوزه کشاورزی و دامپروری در دانشگاه ایلام از اولویت‌ها کاری ماست و توسعه این بخش در این دانشگاه همچنان ادامه دارد و زمینه‌های بسیار خوبی در دانشگاه و جهاد کشاورزی برای همکاری وجود دارد که باید به ‌صورت جدی به آن توجه شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 14ماه و 3روز