بارش برف پاییزی در ایلام/ لزوم اسکان زوار حسینی در منازل

برف پاییزی از ساعات اولیه بامداد امروز در نقاط مختلف شهر ایلام و برخی از مناطق شهرستان مهران را دربر گرفته است.

 بارش برف در محورهای مواصلاتی موجب کندی رفت و آمد خودروها را محورهای ایلام به مهران و سایر محورهای خروجی شهر مهران شده است و این در حالی است که که هنوز تعدای از زوار حسینی در حال بازگشت به کشور از کربلای معلی هستند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در این خصوص، اظهار کرد: با توجه به کاهش دمای هوا و بارش برف در ایلام و برخی از نقاط مهران و بازگشت تعداد زیادی از زوار حسینی از کربلای معلی، نیاز است که مردم شریف ایلام و مهران نسبت به اسکان زائران حسینی در منازل مسکونی خود اقدام کنند.

سردار سید صادق حسینی، با بیان اینکه در چند روز گذشته بیش از 700 هزار زائر حسینی مرز مهران را برای بازگشت به کشور انتخاب کرده اند، افزود: حجم زیاد بازگشت زوار از مرز مهران و کاهش دمای هوا و بارش برف و همچنین کمبود وسایل حمل و نقل با توجه به حجم جمعیت، موجب کندی در حمل و نقل زوار به شهرهای مقصد می شود.

 

وی، با بیان اینکه دستگاه های خدمت رسان ستاد اربعین حسینی استان تمام تلاش خود را برای اسکان و حمل و نقل زوار حسینی به کار بسته اند، ابراز کرد: مردم ولایی استان به ویژه در مهران و ایلام نیز همواره نقش مهم و بسیار خوبی در استقبال و پذیرای از زوار در خروج و بازگشت به کشور ایفا کرده اند که لازم است با توجه به شرایط نامساعد جوی در زمینه اسکان زوار حسینی همانند روزهای گذشته، مسئولان را یاری نمایند.

 

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام، خدمات ستاد اربعین حسینی تا برگشت کامل زوار حسینی از عتبات عالیات ادامه دارد و یادآور شد: مردم شهید پرور و ولایی می توانند برای مشارکت در این امر خداپسندانه به ستاد اسکان این فرماندهی واقع در میدان امام(ره) مراجعه کنند.

 

وی، با بیان اینکه مردم شریف استان به ویژه شهر مهران در اسکان و پذیرایی و استقبال از زائران حسینی، سنگ تمام گذاشته اند، خاطرنشان کرد: تمام پایگاه های مقاومت، مساجد، حسینیه ها، کمپ های اسکان زائران در پایانه مرزی مهران با گنجایش حدود ۸ تا ۱۵ هزار نفر و اماکن ورزشی برای اسکان زائران حسینی آماده و در حال خدمت رسانی به زوار عزیز بوده اما جوابگوی حجم زائران حسینی نیست.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز