مدیریتی که در محور مهران به ایلام قفل شد/ماندن چند ساعته زائران در زیر باران

باران/مهران

زائرانی که از طریق مرز مهران وارد کشور شده اند در پی وجود ترافیک شدید چند ساعتی است که در زیر باران گرفتار شده اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مهران، از صبح زود قصد عزیمت به مهران و مرز را کردیم، باران با نزدیک شدن به مهران با شدت بیشتری بر شیشه‌های خودرو خود را نشان می‌داد.

به مهران که نزدیک‌تر می‌شدیم ترافیک سنگین‌تر و شدید‌تر می‌شد و عملا در 20 کیلومتری مرز به دلیل ازدحام جمعیت و ترافیک شدید متوقف شدیم.

موج زائرانی که از زیارت بازگشته بودند به چشم می‌خورد و از  وضعیت موجود گلایه‌ می‌کنند.

با زنی میانسال هم صحبت شدم با گلایه از شرایط موجود از مسئولان خواست که هرچه سریع‌تر برای وضعیت موجود چاره اندیشی کنند.

وی که از استان آذربایجان شرقی برای مشرف شدن به عتبات عالیات از طریق مرز مهران تردد کرده بود، اکنون پس از شش ساعت که به کشور وارد شده است از شرایط نامناسب زائران در زیر باران سرما سخن می‌گوید.

این زائر اظهار داشت: ساعت چهار صبح وارد کشور شدیم و اکنون پس از گذشت شش ساعت هنوز به پارکینگ نرسیده‌ایم که بتوانیم حداقل در ماشین بمانیم تا در زیر باران و سرما نباشیم.

وی افزود: از مسئولان کشوری می‌خواهیم که برای وضعیت موجود چاره اندیشی کنند چرا که تعداد زائران که به میلیون می‌رسد نیازمند مدیریتی بهتر است.

با زائری دیگر گفت‌و‌گو می‌کنم و او نیز خسته و ناراحت از وضعیت موجود است. وقتی خود را خبرنگار معرفی می‌کنم چندین نفر با هم شروع به حرف زدن می‌کنند که «وضعیت ما را به گوش مسئولان برسانید».

به گزارش تسنیم، مرز مهران چند روزی است که شاهد تردد بالای زائران اربعین حسینی است و از روز گذشته که موج بارشی وارد استان شده است وزش بادهای شدید و ترافیک سنگین سبب به وجود امدن مشکلاتی برای زائران شده است.

بر اساس اعلام مسئولان و امارهای رسمی روزانه بیش از 40 هزار نفر از زائران از طریق پایانه مرزی مهران به کشور وارد می‌شوند و این پایانه مرزی برای خروج زائران از روز گذشته توسط کشور عراق بسته شده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 5روز