رونمایی از تمبر آیت‌الله مروارید

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام از رونمایی تمبر آیت‌الله مروارید هم‌زمان با برگزاری مراسم گرامیداشت ۱۸ اسفند خبر داد.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین «علی چراغی‌پور» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: این مراسم با حضور محمدرضا مروارید، استاندار ایلام برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه رونمایی از تمبر آیت‌الله مروارید از برنامه‌های گرامیداشت 18 اسفند در سال جاری است، افزود: مراسم رونمایی از تمبر آیت‌الله مروارید با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان و اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری استان به ‌منظور تجلیل از شخصیت این روحانی مبارز استان برگزار می‌شود.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام اضافه کرد: آیت‌الله مروارید با توجه به مبارزاتی که علیه رژیم پهلوی در قبل از انقلاب داشت به ایلام تبعید شد و در این استان منشأ برکات فراوانی و مبارزات انقلابی بود و پس انقلاب اسلامی به‌ عنوان نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری انتخاب و در دوران دفاع مقدس نیز همواره در کنار رزمندگان جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضوری فعال داشت.

 

چراغی‌پور با اشاره به اینکه در دو سال گذشته نیز از تمبر آیت‌الله حیدری ایلامی از مبارزان دوران انقلاب اسلامی در این استان و مجاهد نستوه دوران دفاع مقدس رونمایی شده است، گفت: در سال آینده نیز برنامه رونمایی از تمبر آیت‌الله تعمیرکاری از دیگر مبارزان و شخصیت‌های برجسته این استان در فعالیت‌های این دبیرخانه قرار دارد.

 

وی هدف از رونمایی از تمبر شخصیت‌های بارز استان را در راستای تجلیل از مقام شامخ این بزرگواران اعلام و عنوان کرد: این استان شخصیت‌های برجسته‌ای در طول دوران انقلاب اسلامی و 8 سال دفاع مقدس داشته است که باید زمینه آشنایی هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان را با این شخصیت‌ها فراهم کرد.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام با بیان اینکه این مراسم در روز 16 اسفند سال جاری در سالن بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: بیش از 18 عنوان برنامه به مناسبت گرامیداشت سالروز تأسیس ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های مساجد کشور در این استان برگزار می‌شود.

 

به گزارش ایسنا مرحوم آیت‌الله «محمدتقی مروارید» از مبارزان دوران انقلاب و از روحانیون برجسته استان، ابوی مهندس محمدرضا مروارید، استاندار فعلی ایلام است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -1روز