افزایش ۱۰ درصدی صادرات کالا از مرز بین المللی مهران

مدیر کل گمرکات استان ایلام، گفت: صادرات کالا از مرز بین المللی مهران طی ۱۱ ماه سال ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال گذشته از نظر ارزش دلاری ۱۰ درصد افزایش یافته است.

 

محسن مصطفایی، صبح امروز (۱۲ اسفند) در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: ۲ میلیون و ۴۰۳ هزار تن انواع کالا طی مدت یاد شده از طریق گمرک مهران به خارج از کشور صادر شد که از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه پارسال ۴ درصد کاهش را نشان می دهد.

 

وی، افزود:‌ ارزش دلاری این مقدار کالای صادر شده بیش از یک میلیارد و ۲۵۳ میلیون دلار بوده است که ۵۳۸ میلیون دلار در گمرکات استان ایلام اظهار و ۷۱۵ میلیون دلار نیز در سایر گمرکات کشور اظهار و از طریق مرز مهران صادر شد و ۱۰ درصد رشد را در مقایسه با سال ۹۳ نشان می دهد.

 

مدیرکل گمرکات استان ایلام، تاکید کرد: کشورهای هدف صادراتی از این مرز عراق، ترکیه، ارمنستان، گرجستان، افغانستان و آذربایجان هستند.

 

مصطفایی، ابراز کرد: مصالح ساختمانی و مصنوعات پلاستیکی ، محصولات کشاورزی، پلی اتیلن، انواع سیمان، بدنه و اتاق وسایل نقلیه  از عمده ترین کالاهای صادر شده به کشور عراق در این و از مرز مهران بوده است.

 

وی، یادآور شد: سال گذشته ۲ میلیون و 510 هزار تن انواع کالا از مرز مهران به خارج از کشور صادر شده که ارزش اقتصادی این میزان کالا بیش از یک میلیارد و 158 میلیون دلار بود که در مقایسه با سال ماقبل ۴۲ درصد رشد یافته بود.

 

روزانه بیش از 600 دستگاه کامیون و تریلر محموله های کالا را از نقاط مختلف کشور به گمرک مهران منتقل تا پس از سیر مراحل قانونی از این طریق به کشور عراق صادر شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -1روز