انتخابات در ایلام پایان یافت/ ۳۲۲هزار و ۵۰۹نفر تاکنون رای داده اند

حسین کلانتری شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از مجموع افراد شرکت کننده در این انتخابات 218هزار نفر با درصد 72.4 در حوزه شمال و 104هزار و 509 نفر با درصد 78.5 در حوزه جنوب رای داده اند.
وی با بیان اینکه شهرستان ایلام با 110هزار و 422 نفر بیشترین تعداد رای دهنده را داشته گفت: انتخابات تنها تا ساعت 22تمدید شده ولی شعب اخذ رای باید آراء افرادی که در شعب حضور دارند را جمع آوری کنند.
وی با بیان اینکه تاکنون مشارکت زنان این استان در انتخابات امروز بیشتر بوده ادامه داد: بیشترین میزان مشارکت مردم در رده سنی 26 تا 35 سال یعنی گروه سنی جوانان تحصیل کرده بوده است.
وی تاکید کرد: مردم این استان از پیر و جوان گرفته تا زن و مرد امروز با حضور گسترده در پای صندوق های اخذ رای به وظیفه ملی و دینی خود در تعیین سرنوشت سیاسی شان عمل کرده اند.
کلانتری با تاکید بر اینکه مشکل خاصی در روند برگزاری انتخابات نداشتیم، گفت: امنیت از زمان شروع انتخابات در شعب اخذ رای حاکم و تاکنون کوچکترین خللی در 531 شعبه اخذ رای وجود نیامده و تمامی شعب در کنترل عوامل امنیتی، نظامی و انتظامی هستند.
وی با بیان اینکه مردم هرگونه شکایتی پیرامون انتخابات را به این ستاد برای پیگیری اطلاع دهند گفت: کلیه شعب اخذ رای موظف هستند بعد از اعلام پایان انتخابات آرا تمامی جمعیت شعب را جمع آوری کنند.
استان ایلام با گستره 20 هزار کیلومتر مربعی و حدود 590 هزار نفر جمعیت که از این تعداد 434 هزار و 637 نفر واجد شرایط رای هستند دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی (دو کرسی حوزه انتخابیه ایلام و یک کرسی حوزه انتخابیه دهلران) و همچنین یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است.
در دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران در مجموع 531 شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای جمع آوری آرای مردم این حوزه ها در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده که در هر شعبه یک صندوق ویژه آرای مجلس خبرگان رهبری و یک صندوق ویژه آرای مجلس شورای اسلامی است.
38 نامزد تایید صلاحیت شده شامل 31 نفر در حوزه انتخابیه ایلام، چرداول، ایوان، مهران، ملکشاهی و سیروان و هفت نفر در حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره برای کسب سه کرسی نمایندگی مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی و 2 نامزد نیز برای کسب یک کرسی نمایندگی مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با هم رقابت می کنند.
پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز جمعه هفتم اسفند همزمان در سراسر کشور در حال برگزاری است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -1روز