هوای شهرستان دهلران در وضعیت هشدار است

معاون نظارت و پایش هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: هم اکنون هوای شهرستان دهلران در جنوب این استان در وضعیت هشدار اما بصورت کاهشی قرار دارد.

 

علی طاهر سارایی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میزان ذرات معلق موجود در هوای این شهرستان در حال حاضر 280 میکروگرم در هر متر مکعب است که از میزان استاندارد هوا بسیار بیشتر است.

وی میزان ذرات معلق موجود در هوای شهرستان های ایلام، ایوان و مهران را به ترتیب 148، 45 و 90 میکروگرم در هر متر مکعب اعلام کرد و افزود: وضعیت هوای این مناطق در حالت عادی است.

سارایی با اشاره به روند کاهشی آلودگی هوای شهرهای مختلف این استان تاکید کرد: براساس پایش ایستگاه سنجش آلودگی هوا، تنها هوای شهرستان دره شهر با 91 پی ام 5/2 ، اکنون در وضعیت هشدار ولی پایدار قرار دارد.

وی از ورود یک توده جدید گرد و خاک به کشورمان طی ساعات آینده خبر داد و گفت: این توده در بیابان های سوریه و شمال عراق تشکیل شده و به سمت استان های غربی از جمله کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه و ایلام در حرکت است.

سارایی پیش بینی کرد که این توده از صبح روز جمعه (فردا) آسمان استان ایلام را در بر گیرد.

به گزارش ایرنا، در حالی که ورود پدیده گرد و غبار از ابتدای صبح دیروز باعث کاهش دید افقی در استان ایلام شده و هر لحظه بر شدت آن در هوا اضافه شد، اما اداره کل محیط زیست ایلام دیروز تنها وضعیت آلودگی هوا در مهران را در حالت هشدار اعلام کرد.

استان ایلام 430 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد که کارشناسان علت اصلی این پدیده را هجوم ریزگردها از بیابان های عربستان، عراق و کویت اعلام می کنند.

در این میان ساکنان شهرستان های گرمسیری و مرزی ایلام، دهلران و مهران بیش از دیگر مناطق استان با این موضوع مواجه بوده و مشکلات عدیده ای را برای آنان ایجاد کرده است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز