قیمت انواع نان در استان ایلام ۳۰ درصد افزایش یافت / جدول نرخ جدید

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار ایلام از افزایش بطور متوسط 30 درصدی قیمت انواع نان در این استان و همزمان با افزایش نرخ نان در سراسر کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'حشمت اله عسگری' یکشنبه شب در کارگروه گندم، آرد و نان این استان گفت: با توجه به دستورالعمل ابلاغی از سوی دولت، از روز دوشنبه 10 آذر، قیمت های جدید نان در نانوایی های سراسر کشور اعمال می شود.

وی افزود: بر اساس این دستور العمل قیمت فروش گندم از اول آذر امسال برای نانوایی های یارانه ای درب سیلو و انبارهای تحت اختیار شرکت بازرگانی دولتی ایران سراسر کشور از قرار هر کیلوگرم شش هزار و 650 ریال تعیین شده و برای سایر متقاضیان گندم، براساس قیمت تمام شده محاسبه می شود.

عسگری با بیان اینکه بر اساس آنالیز قیمتی و فرمول اعلامی بصورت یکسان قیمت انواع نان ها تغییر و با شیب ملایم افزایش یافته است، اضافه کرد: با توجه به افزایش قیمت نان، دستگاه های نظارتی باید بطور مستمر بر کیفیت نان نظارت داشته باشند.

وی ابراز امیدواری کرد که این اصلاح قیمت موجب جلوگیری از برخی تخلفات نانوایی ها از قبیل کم فروشی، گران فروشی و واقعی شدن قیمت نان با توجه به افزایش سایر آیتم ها نظیر دستمزد کارگر، بیمه، هزینه حامل های انرژی و ... شود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار ایلام گفت: بر اساس بررسی و آنالیز قیمت کمیته نرخ گذاری نرخ انواع را به شرح ذیل تعیین و اعلام می کند که این قیمت های جدید از صبح روز دوشنبه (فردا) در نانوایی ها لازم الاجرا است.

1- نان سنگک سنتی وزن چانه 600 گرمی شش هزار و 500 ریال

2- نان سنگک دوار وزن چانه 600 گرمی پنج هزار و 500 ریال

3- نان تافتون سنتی وزن چانه 300 گرم سه هزار و 250 ریال 

4- نان تنوری وزن چانه 250 گرمی سه هزار و 500 ریال

5- نان بربری وزن چانه 500 گرمی چهار هزار ریال

6- انواع نان لواش وزن چانه 160 گرمی یک هزار و 600 ریال

7- نان صمون وزن چانه 150 گرمی یک هزار و 600 ریال 

8- نان ساجی وزن چانه 300 گرمی چهار هزار ریال

9- نان باگت وزن چانه 150 گرمی یک هزار و 750 ریال

10- نان نیمه حجیم وزن 175 گرمی بک هزار و 750 ریال

11- نان تونلی وزن چانه 145 گرمی یک هزار و 600 ریال

به گزارش ایرنا، کارگروه گندم، آرد و نان به ریاست استاندار و با حضور معاون برنامه ریزی استاندار، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت (دبیر)، رییس سازمان جهاد کشاورزی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان، رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی، مدیرکل تعزیرات حکومتی، مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی در استان، رییس اتاق اصناف مرکز استان و رییس هیات مدیره اتحادیه نانوایان مرکز استان و سایر دستگاه ها (حسب تشخیص کارگروه) و فرماندار ایلام برگزار شد.

همچنین نظیر همین نشست در سایر شهرستان های استان به ریاست فرمانداران به منظور تعیین قیمت نان و اجرایی شدن مصوبه دولت و نظارت بر اعمال این قیمت ها توسط واحدهای خبازی برگزار شد.

افزایش قیمت نان دو سال قبل پس از اجرایی شدن قانون هدفمندی یارانه ها در کشور صورت گرفته بود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 4روز