۱۰۷ دستگاه اتوبوس برای انتقال سوگواران اربعین حسینی راهی عراق شد

'خلیل حیدری' روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین در سه روز گذشته برای خدمات دهی به زوار و عزاداران اربعین حسینی 26 دستگاه آمبولانس، پنج خودرو امدادی و دو دستگاه جرثقیل از پایانه مرزی مهران در جنوب باختری استان ایلام راهی عراق شد.

وی اظهار کرد: گمرک استان ایلام با توجه به استقبال گسترده دوستداران اهل بیت (ع) از سراسر کشور برای حضور در کربلای معلی و آیین های اربعین حسینی به صورت شبانه روزی در خدمت زائران عتبات عالیات است.

حیدری ادامه داد: 100 نفر از کارکنان اداره کل گمرکات استان به صورت دو نوبت 50 نفره اکنون به زائران حسینی در مرز مهران خدمات رسانی می کنند.

مدیرکل گمرکات ایلام از توقف صادرات کالا در پایانه مرزی مهران خبر داد و گفت: صادرات کالا از این منطقه در روز گذشته متوقف شده و مرز صادراتی مهران تا دو روز پس از اربعین حسینی تعطیل است.

وی افزود: توقف صادرات کالا در پایانه مرز بین المللی مهران به سبب حجم بالای تردد زائران و سوگواران اربعین حسینی در راه ها و مسیرهای اصلی شهرهای عراق بوده است.

پایانه مرز رسمی و بین المللی مهران در 100 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام از دو هفته پیش به عمده ترین و اصلی ترین راه سفر زوار عتبات عالیات و عزاداران حسینی برای حضور در آیین های سوگواری اربعین در کشور عراق تبدیل شده است.

بر پایه اعلام رسمی مسوولان استان ایلام، تنها در یک هفته گذشته نزدیک به 250 هزار نفر از سراسر کشور و شیعیان کشورهای همسایه برای شرکت در آیین های سوگواری اربعین و زیارت عتبات عالیات از راه پایانه مسافری مرز بین المللی راهی عراق شده اند.

محرم سال گذشته در روزهای نزدیک به اربعین حسینی 500 هزار نفر از این مسیر که امن ترین و کوتاه ترین راه انتقال به شهرهای زیارتی و مقدس عراق است به این کشور همسایه سفر کردند

مسوولان ایلامی امسال پیش بینی کرده اند که تا اربعین حسینی حجم تردد از پایانه مرزی مهران در 800 کیلومتری جنوب باختری تهران به رقم نزدیک به یک میلیون نفر برسد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 5روز