انتقاد امام جمعه ایلام از گران شدن نان

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام با انتقاد از گرانی نان در شرایط موجود گفت: گران شدن نان در این شرایط صلاح نبود اما حالا که شده باید بر کیفت نان نظارت جدی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایلام با اشاره به 16 آذر 1332 که سه تن از دانشجویان توسط رژیم طاغوت به شهادت ر‌سیدند و نام‌گذاری این روز به روز دانشجو اظهار کرد: دانشگاه‌ها در طول تاریخ سیاسی ایران مخصوصا در دروان قیام امام خمینی (ره)، سرنوشت‌ساز بودند، و در دروان ستم شاهی قشر عظیمی از دانشجویان در برابر رژیم طاغوت ایستادند و پیروز شدند.

لطفی در ادامه با تاکید بر این‌که دانشجویان همیشه پرچم‌دار استقلال و آزادی بوده و هستند، خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب اسلامی در ایران دانشجویان در عرصه‌های مختلف دستاوردها و ارمغان‌های علمی، فضایی، پزشکی و هسته‌ای زیادی به دست آورده‌اند که امروز کشور ما را در بالاترین جایگاه در در جهان قرار داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه ضمن تسلیت سالروز شهادت آیت‌الله مدرس گفت: این عالم بزرگوار از نادرترین شخصیت‌های سیاسی در دروان حکومت رضاخانی که استبداد به اوج خود رسیده بود، محسوب می‌شود و تمام قد در مقابل ظلم ایستاد و این فرد بزرگ همیشه در بیانات کوبنده خود حکومت رضاخانی را زیر سوال می‌برد.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره)، همیشه تاکید داشتند که نمایندگان ما از این شخصیت بزرگوار الگو بگیرند.

لطفی در ادامه با اشاره به این‌که در چند روز اخیر در نطق‌های وزیر امور خارجه کشورمان دیدیم و شنیدیم که گفت بعد از مذاکرات هسته‌ای ایران امن‌تر شده است که این حرف صحیح نیست، خاطرنشان کرد: امنیت امروز ما مرهون تدابیر رهبری، پشتیبانی مردم و توان دفاعی نظام ماست لذا باید واقع بینانه با مردم حرف بزنیم.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: صبر، استقامت و گوش دادن به حرف رهبر انقلاب باعث به وجود آمدن امنیت در کشور ما شده نه مذاکرات، لذا دستگاه دیپلماسی باید در حرف زدن دقت لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: دشمانان در طول عمر انقلاب اسلامی فتنه‌های زیادی علیه نظام به راه انداختند، اما تدابیر حکیمانه رهبری توطئه‌های آنان را ناکام گذاشت.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: متاسفانه برخی از عناصر خاص در داخل کشور تنها راه حل مشکلات اقتصادی را برداشتن تحریم‌ها می‌دانند که این صحیح نیست، بلکه با اقتصاد مقاومتی می‌توان تحریم‌ها را شکست.

لطفی با بیان این‌که مردم عزت خود را در گرو پیروی از ولایت و رهبری می‌دانند، گفت: نباید در برابر زورگویی‌های آمریکا کوتاه بیاییم، چرا که آمریکا اصلا قابل اعتماد نیست.

امام جمعه ایلام با اشاره به این‌که باید بازار و گرانی‌ها را کنترل کنیم و نگذاریم بر مردم فشار بیاید، افزود: دولت تدبیر و امید باید اصلاح ساختار اقتصادی و کنترل گرانی را سرلوحه کار خود قرار دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه ضمن تسلیت سالروز  شهادت آیت‌الله مدرس گفت: این عالم بزرگوار از نادرترین شخصیت‌های سیاسی در دروان حکومت رضاخانی که استبداد به اوج خود رسیده بود، محسوب می‌شود و تمام قد در مقابل ظلم ایستاد و این فرد بزرگ همیشه در بیانات کوبنده خود حکومت راضاخانی را زیر سوال می‌برد و تا جایی که رضاخان را آزار ‌داد که در نهایت به بدترین شرایط وی را به شهادت رساندند.

 وی ادامه داد: امام خمینی(ره)، همیشه از شهید مدرس با جملات تمجیدآمیز یاد می‌کردند و تاکید داشتند که نمایندگان ما از این شخصیت بزرگوار الگو بگیرند.  

 لطفی در ادامه با اشاره به اینکه در چند روز اخیر در نطق‌های وزیر امور خارجه کشورمان دیدیم و شنیدم که گفت بعد از مذاکرات هسته‌ای ایران امن‌تر شده است که این حرف صحیح نیست خاطرنشان کرد: امنیت امروز ما مرهون تدابیر رهبری، پشتیبانی مردم و توان دفاعی نظام ما است لذا باید واقع بینانه با مردم حرف بزنیم.

 امام جمعه ایلام تصریح کرد: صبر، استقامت و گوش دادن به حرف رهبر انقلاب باعث به وجود آمدن امنیت در کشور ما شده نه مذاکرات، لذا دستگاه دیپلماسی باید در حرف زدن دقت لازم را انجام دهد.

 وی ادامه داد: دشمانان در طول عمر انقلاب اسلامی فتنه‌های زیادی علیه نظام به راه انداختن اما تدابیر حکیمانه رهبری توطئه‌های آنان را ناکام گذاشت.

 وی با تاکید بر اینکه معلوم است که مذاکرات هسته‌ای نتیجه‌ای ندارد تصریح کرد: متاسفانه برخی از عناصر خاص در داخل کشور تنها راه حل مشکلات اقتصادی را برداشتن تحریم‌ها می‌دانند که این صحیح نیست بلکه با اقتصاد مقاومتی می‌توان تحریم‌ها را شکست.

لطفی با بیان اینکه مردم عزت خود را در گرو پیر وی از ولایت و رهبری می‌دانند بیان کرد: متاسفانه برخی عناصر داخلی هماهنگ با فشارهای دشمن مزدوری می‌کنند.

وی اضافه کرد: نباید در برابر رزور گویی‌های آمریکا کوتاه بیاییم چرا که آمریکا اصلا قابل اعتماد نیست.

 امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه باید بازار و گرانی‌ها را کنترل کنیم و نگذاریم بر مردم فشار بیاید افزود: دولت تدبیر و امید باید اصلاح ساختار اقتصادی و گنترل گرانی را سر لوحه کار خود قرار دهد.

 لطفی همچنین نسبت به گرانی نان در شرایط موجود انتقاد کرد و گفت: گران شدن نان در این شرایط موجب بد بینی مردم می‌شود اما حالا که شده باید بر کیفت نان نظارت جدی شود و آشفتگی بازار را کنترل کرد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 3روز