مدال‌آور ایلامی از تیراندازی با دستان خالی می‌گوید

اولین بانوی ورزشکار ایلامی مدال‌آور آسیا گفت: سالن تیراندازی ایلام در زیر سکوهای تماشاچیان زمین چمن فوتبال استادیوم تختی قرار دارد که در زمستان سرما و در تابستان گرما اجازه ماندن در سالن را به ورزشکار نمی‌دهد و گذشته از این مسایل کمبود اسلحه و فشنگ تیراندازان علاقمند به ادامه این مسیر را به شدت می‌آزارد.

«نساء پاریاب» با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام اظهار کرد: از سال 87 تیراندازی را در ایلام شروع کردم که بعد از گذشتن مدت زمانی کوتاه و کمتر از یک ماه تمرین، به اردوی تیم ملی تیراندازی ایران دعوت شدم .

وی با بیان اینکه از همان دوران کودکی و بنا به شدت علاقه‌ام به تیراندازی به سمت این رشته تمایل داشتم افزود: وجود استعدادها و ظرفیت‌های ارزشمند این رشته در سطح استان به خاطر پیوند و انس مردم با تیراندازی و فرهنگ بومی و عشایری حاکم بر منطقه است.

این دارنده مدال نقره مسابقات دانشجویان جهان در کازان روسیه اضافه کرد: اولین حضورم در مسابقات المپیاد ایرانیان در سال 87 بود که موفق به دریافت 2 مدال طلای انفرادی در رشته‌های بادی و درازکش شدم.

پاریاب با اشاره به اینکه در سال 88 بنا به سلیقه‌ سر مربی تیم ملی جوانان در هیچ مسابقه‌ای حضور نداشتم تصریح کرد: بازگشت مجدد من به صحنه رقابت‌های تیراندازی در سال 89 بود که توانستم به تیم ملی بزرگسالان دعوت شوم و تا سال 91 حضور فعال داشتم که در این سال‌ها بیش از 50 مدال قهرمانی کشور در مسابقات آزاد، لیگ برتر، دسته دوم ایلام، آسیایی کویت که برنز گرفتم و دانشجویان جهان در کازان روسیه که نقره گرفتم کسب کردم.

این دارنده مدال برنز مسابقات آسیایی کویت ادامه داد: بعد از بازگشت از روسیه وارد مسابقات انتخابی آسیایی چین شدیم که بعد از آن به دلایلی از تیم ملی خارج شدم و تا اواخر سال 92 هیچ فعالیتی در زمینه تیراندازی نداشتم.

وی یادآور شد: اوایل سال جاری مجددا به تیراندازی بازگشتم که فعالیت‌های تمرینی خود را در تهران آغاز کردم که با تلاش و کمک مربیان باز هم به اردوی تیم ملی دعوت شدم.

پاریاب با بیان اینکه آخرین حضورم در مسابقات خارجی در مسابقات دانشجویان جهان در امارات بود خاطر نشان کرد: در حال حاضر در لیگ برتر کشوری در تیم ثامن‌الحجج(ع) مشغول تیراندازی هستم.

این تیرانداز تیم ثامن‌الحجج(ع) به حضورش در سال‌های آغاز فعالیتش در این رشته در ایلام اشاره و اظهار کرد: سال 89 با کمک مربیان و کسب رکوردهای تیراندازیم، تیم تیراندازی ایلام در مسابقات لیگ دسته دوم کشور اول شد و به لیگ دسته یک صعود کرد که البته این موفقیت‌ها هیچ گاه از طرف مسئولان ورزشی استان مورد تشویق و استقبال قرار نگرفت.

وی همچنین با اشاره به اینکه تمرین و فعالیت در رشته تیراندازی در ایلام با دست خالی صورت می‌گیرد که هم موجب دلسردی ورزشکاران و هم دور شدن آنها از تیراندازی می‌شود تاکید کرد: سالن تیراندازی ایلام در زیر سکوهای تماشاچیان زمین چمن فوتبال استادیوم تختی صورت می‌گیرد که در زمستان سرما و در تابستان گرما اجازه ماندن در سالن را به ورزشکار نمی‌دهد و گذشته از این مسایل کمبود اسلحه و فشنگ تیراندازان علاقمند به ادامه این مسیر را به شدت می‌آزارد.

پاریاب عنوان کرد: انتظارات ما از هیئت تیراندازی و اداره کل ورزش و جوانان هر چه باشد راه به جایی نمی‌برد چرا که ورزش ایلام حامی ندارد، ورزشکار نه مورد حمایت ورزش و جوانان است و نه اسپانسری برای حمایت او وجود دارد.

این دارنده مدال برنز مسابقات آسیایی کویت با بیان اینکه خیر تربیت بدنی به هیچ ورزشکاری نمی‌رسد گفت: در بخش تجلیل از ورزشکاران در استان نیز ضعف‌های فراوانی وجود دارد، به طوری که اولین بانوی ایلامی مدال‌آور بازی‌های آسیایی بودم، اولین خانم اعزامی به مسابقات جهانی از استان بودم ولی دریغ از یک بار سرکشی مسئولان از وضعیت ما.

وی اظهار کرد: در خصوص تلخ ترین و شیرین ترین خاطراتم باید بگویم که تلخ‌ترین خاطره‌ام که همواره در مسابقات برایم تکرار می‌شود این است که قبل از هر رکوردگیری در مسابقات جهانی و آسیایی به دلیل حسادت و بی مهری برخی از دوستانم، با کم لطفی مربیان ملی برای حضورم در برخی از مسابقات مواجه می‌شوم و گرفتن مدال در هر مسابقه‌ای نیز برایم جزء خاطرات شیرین است.

این دارنده مدال نقره دانشجویان جهان در کازان روسیه به ظرفیت و پتانسیل استان در حوزه تیراندازی بانوان اشاره و عنوان کرد: اگر از ظرفیت‌ها و امکانات موجود تا حد امکان برای ورزشکاران ما استفاده شود ورزش در ایلام متحول خواهد شد چرا که ورزشکاران مستعدی در این استان به دلیل بی امکاناتی تلف می‌شوند.

پاریاب ضمن تشکر از برخی از مسئولان ورزش و جوانان شهرستان به یکی از مشکلات تمرینی ورزشکاران قهرمانی استان اشاره و بیان کرد: پایگاه قهرمانی ورزشکاران استان تنها مکانی است که حداکثر امکانات ورزشی استان در آن وجود دارد که تمرین ورزشکاران آن هم در شیفت صبح برای خود حکایتی دارد چرا که صبح زود که برای تمرین به این پایگاه مراجعه می‌کنیم از سوی نگهبان و کلیددار این پایگاه مورد بازخواست قرار می‌گیریم و حتی بعضا راننده و یا مسئولان خدماتی ورزش و جوانان شهرستان با کنایه از ما استقبال می‌کنند که تمرین ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و جنگ اعصاب ما با خدماتی‌های پایگاه قهرمانی باعث شده که عطای آن را به لقای آن ببخشیم.

وی تصریح کرد: شهریه ماهانه تیراندازان در ایلام جوابگوی فعالیت آنها در این رشته نیست به طوری با آن شهریه و فشنگ‌های تمرینی هیئت که برای شکار گنجشک مناسب هستند نمی‌توان به خوبی تمرین کرد و نباید فراموش کرد که هزینه این رشته ورزشی بسیار بالاست.

این تیرانداز تیم ثامن‌الحجج(ع) با بیان اینکه ضرورت تشکیل تیمی قوی در استان دیده می‌شود اضافه کرد: یکی از آرزوهایم این است که تیراندازی ایلام رونق بگیرد و ورزش و جوانان ورزشکاران قهرمانی را مورد رسیدگی و حمایت قرار دهد.

پاریاب در پایان مشوق اصلی‌اش در تیراندازی را مادرش دانست و گفت: ورزش و جوانان استان هیچ خاصیتی برای من نداشته است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 4روز