اتمام منابع آبی، چالش آینده‌ی کشور

عضو شورای نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: کشور اکنون در مقطعی از تاریخ قرارگرفته است که بحرانی به‌مراتب جدی‌تر و مخرب‌تر یعنی اتمام منابع آبی آن را به‌شدت تهدید می‌کند.

مهندس«زاهد زینی‌وند» با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: کشاورزی و منابع طبیعی بدون شک یکی از اساسی‌ترین ارکان توسعه پایدار بوده و با توجه به حساسیت‌ و بحران‌هایی نظیر بحران کمبود آب که هم‌اکنون با آن‌ها مواجه هستیم غفلت از اصول زیربنایی، دستیابی به کشاورزی پایدار و حفاظت از منابع طبیعی می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری را برای استان و کشورمان به دنبال داشته باشد.

عضو شورای نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان افزود: درحالی‌که کماکان معضلاتی نظیر آلودگی آب‌های زیرزمینی و خاک درنتیجه استفاده بی‌رویه از کودها و سموم شیمیایی روزبه‌روز پررنگ‌تر می‌شوند. ایران اکنون در مقطعی از تاریخ قرارگرفته است که بحرانی به‌مراتب جدی‌تر و مخرب‌تر یعنی اتمام منابع آبی آن را به‌شدت تهدید می‌کند.

 وی با بیان اینکه جلوگیری از تحقق این بحران و بازگرداندن کشور به امنیت آب تنها زمانی ممکن است که بتوانیم بافرهنگ سازی اصول توسعه پایدار را در هرگونه فعالیت کشاورزی رعایت نموده و از منابع طبیعی حفاظت نماییم، گفت: با بهره‌برداری بهینه از منابع آب‌وخاک و با استفاده از فناوری‌های نوین می‌توان به توسعه پایدار و تولید مطمئنی در بخش‌های کشاورزی و منابع طبیعی دست‌یافت.

زینی‌وند به مشکلات بخش کشاورزی شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: به دلیل عدم وجود بازار و مکان خاصی جهت فروش و عرضه محصولات کشاورزی در شهرستان‌های استان ازجمله دره شهر، سود حاصل از تولید محصولات کشاورزی به جیب دلالان رفته،  که با احداث میوه تره‌بار و همچنین تهیه غرفه‌هایی از میدان‌ها میوه و تره‌بار در شهرستان‌هایی که محصولات به آنجا حمل می‌شوند بخش عمده‌ای از سود حاصل عاید تولیدکننده شود.

وی با اشاره به اینکه با ایجاد شرکت فراوری بذر جهت محصولاتی مانند گندم و جو که در تهیه بذور مرغوب موردنیاز کشاورزان شهرستان ها نقش بسزایی داشته و همچنین موجب صادر نمودن بذور تولیدی مازاد به سایر استان‌ها و یا صادرات به خارج از کشور می شود، گفت: به دلیل واگذار نمودن بخشی از خرید گندم به بخش خصوصی شرکت تعاونی و توسعه می تواند یکی از خریداران این محصول بوده که با اینکار هم سودی عاید شرکت خواهد شد و هم اینکه بازار رقابتی ایجاد شده که این برای تولید کننده مفید خواهد بود.

این کارشناس ارشد کشاورزی با بیان  اینکه بعضی از کشاورزان بقایای باقی‌مانده از برداشت محصولات خود را پس از برداشت آتش می‌زنند و یا اینکه با روش‌های دیگر از بین می‌برند، تصریح کرد: می‌توان از آن‌ها جهت تولید کمپوست استفاده نمود که هم منبع درآمد خوبی برای کشاورز بوده و هم اینکه از آثار سو این کار جلوگیری به عمل می آید.

وی ایجاد مرکز پرورش و تولید حشرات مفید شکارچی جهت مبارزه با افت و بیماری های نباتی در راستای کاهش مصرف سموم و کودهای شیمیایی را بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد صنایع بسته بندی برای محصولاتی مانند لوبیا، ماش، عدس و ایجاد صنایع تبدیلی برای محصولاتی مانند خیار می تواند بسیاری از مشکلات پس از برداشت کشاورزان را رفع کند.

زینی‌وند تصریح کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی ترویجی برای کشاورزان توسط کارشناسان و متخصصین  موجب توسعه کشاورزی پایدار می شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 9ماه و 4روز