ایلام چهارمین استان کشور از نظر نسبت تحصیل کردگان به جمعیت است

استاندار ایلام در نشست هیات مدیره جدید خانه مطبوعات این استان گفت: توسعه انسانی و سطح تحصیلات در استان بسیار بالاست بطوریکه ایلام چهارمین استان کشور از نظر نسبت تحصیل کردگان به جمعیت است.

 

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام؛ 'محمدرضا مروارید' در دیدار با اعضای جدید هیات مدیره خانه مطبوعات استان افزود: رشد مطبوعات در این استان بسیار مناسب است و امروز بیش از 40 هفته نامه محلی مشغول فعالیت هستند که نوید بخش فضای رقابتی در حوزه رسانه های بومی و محلی است.

وی با اشاره به گسترش فعالیت رسانه ها در فضای مجازی تاکید کرد: اصحاب قلم و مطبوعات باید به سمت تکنولوژی های جدید حرکت کرده تا مخاطبان خود را حفظ کنند البته هیچ چیز جای رسانه های نوشتاری را نخواهد گرفت و مردم هرگز نسبت به مطبوعات علاقه خود را از دست نمی دهند.

مروارید با اشاره به توسعه انسانی و افزایش سطح تحصیلات در استان، آن را فرصت بسیار مناسبی برای گسترش رسانه ها در جامعه دانست و گفت: با افزایش سطح تحصیلات مردم، مخاطبان رسانه های نوشتاری هم افزایش یافته و مطبوعات نقش مهم و تاثیر گذار خود را در جامعه ایفا می کنند. 

استاندار ایلام با تاکید بر افزایش سطح انتقاد پذیری در جامعه اظهار کرد: با رعایت چارچوب های نظام می توان از کاستی ها و مشکلات نیز انتقاد کرد چون انتقاد سازنده اگر همراه با ارایه راهکار و پیشنهاد باشد، راهگشا خواهد بود.

مروارید یادآور شد: البته به نظر من باید تلاش شود امید در میان مردم جامعه گسترش یابد و فعالیت ها و تلاش های دولت بخوبی به مردم انعکاس داده شود.

وی رسالت مطبوعات در استان را گسترش فرهنگ کار و تلاش در میان مردم خواند و با اشاره به اینکه ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی در ایلام وجود دارد و دستگاه های اجرایی نیز فعالیت های خوبی برای ایجاد زیرساخت ها داشته اند، افزود: باید فرهنگ کار و تلاش در میان مردم گسترش یابد که این مهم بر عهده رسانه ها و مطبوعات محلی است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 16ماه و 1روز