برگزاری تجمع صنفی و مسالمت آمیز فرهنگیان ایلام

صبح روز یکشنبه 10 اسفند جمعی از معلمان و فرهنگیان ایلامی در راستای استیفای حقوق و مطالبات قانونی خود در برابر آموزش و پرورش شهرستان ایلام تجمع مسالمت آمیز برگزار کردند.

* احیاء منزلت و معیشت فرهنگیان؛ خواسته تجمع کنندگان!

یکی از تجمع کنندگان در گفتگو به خبرنگار ما با نشان دادن دست نوشته ای می گوید: در همه جوامع برای معلمان و فرهنگیان ارزش و قداست خاصی قائل اند اما متأسفانه در کشور ما این قشر فرهنگ ساز و زیربنای توسعه همه جانبه کشور به دست فراموشی سپرده شده اند.

وی با اشاره به اینکه در سنوات گذشته نه تنها به معیشت و وضعیت مادی معلمان و فرهنگیان توجه نشده است بلکه شأن ومنزلت آنان نیز خدشه دار و هویت معنوی شان گم شده است، اظهار می دارد: امروزه با ملاحظه حکم کارگزینی یک فرهنگی با مدرک دکترا به خوبی ملاحظه خواهید فرمود که میزان حقوق و مزایایش کمتر از کارمند دیگر دوایر دولتی با مدرک زیر دیپلم است.

یکی دیگر از معلمان با بیان اینکه این تجمع صنفی، مسالمت آمیز و در راستای تحقق حقوق به تاراج رفته فرهنگیان صورت گرفته است، بیان می دارد: چرا وزیر آموزش و پرورش، فرهنگیان و مطالبات گوناگون آنان را فراموش کرده و تا کنون در این خصوص اقدام عملی، جدی، مؤثر و چشمگیری معمول نداشته است.؟

وی با اشاره به اینکه برخی از مطالبات فرهنگیان مربوط به سنوات گذشته همچون حق امتحانات، هزینه های فوت و ازدواج، اضافه کار و... پرداخت نشده است، یادآور می شود: وضعیت مالی فرهنگیان مناسب نیست و حقوق ناچیزشان در مقایسه با دیگر کارمندان ادارات بسیار پایین و غیرقابل باور است.

این معلم ایلامی با تأکید بر اینکه تا آموزش و پرورش اصلاح نشود و به حق و حقوق فرهنگیان توجه لازم صورت نگیرد، فرهنگیان انگیزه خدمت و تلاش مضاعف را نخواهند داشت، خاطرنشان می سازد: معلمان آینده سازان این مملکت هستند و عده ای عمداً یا سهواً به دنبال این هستند که با در تگنا قرار دادن آنان از لحاظ منزلت ومعیشت، آهنگ توسعه را در کشور کند کنند .

فرهنگی دیگری  می گوید: از کدام حقوق و مزایا بگویم، از شرم خانواده ام حکم کارگزینی خود را چنان پنهان کرده ام که مبادا بدآموزی داشته باشد و فرزندانم دنبال درس و شغل معلمی نروند.

وی با اشاره به اینکه همیشه اقبال با کارمندان دیگر ادارات یار است و به مناسبت های مختلف مورد تفقد و عنایت ویژه مادی و مالی قرا می گیرند و ما معلمان را به جرم زیاد بودن، زیادی می پندارند، تصریح می کند: در بیشتر ادارات به فرزندان ممتاز کارکنان در درس وتحصیل انواع هدایا و جوایز اهداء می شود اما فرندان فرهنگیان گویا جزء این مملکت نیستند و دریغ از حتی یک تجلیل خشک و خالی.!

این معلم ایلامی تأکید می کند: از دولت تدبیر و امید انتظار می رود که به این همه بی عدالتی و نابسامانی پایان دهد تا معلمان بدون دغدغه خاطر و با انگیزه کامل پای دروادی تعلیم و تربیت بگذارند و این کشور را به توسعه، ترقی و بالندگی برسانند.

*-  مطالبات فرهنگیان با جدیت دنبال می شود!

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه این تجمع صنفی و سراسری است، می گوید: تمام مطالبات فرهنگیان استان احصاء و مستند سازی شده و با مسؤلان ارشد آموزش وپرورش کشور و استان برای پرداخت مطالبات جامعه فرهنگیان استان رایزنی های لازم صورت گرفته است.

علی بیرانوند با اشاره به اینکه تلاش خواهد شد تا پایان سال بخش عظیمی از این مطالبات وصول و به فرهنگیان پرداخت شود، اظهار می دارد: افزایش حقوق و مزایای فرهنگیان یکی از مطالبات تجمع کنندگان است که نیاز به مصوبه مجلس و دولت دارد و امیدواریم که دولتمردان و مجلسیان این خواسته فرهنگیان را محقق سازند و آرامش فکری را به جامعه معلمان باز گردانند.

امید است مجموعه دولت تدبیر و امید و نمایندگان مجلس این نجواهای دردمندانه فرهنگیان و معلمان عزیز را بشنوند و به درستی لمس کنند تا شاید چاره ای بیندیشند و طرحی نو بیندازند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -1روز