برای اولین بار در کشور؛ انجام نخستین عمل ترمیم سوختگی با استفاده از سلول های بنیادی در ایلام

برای اولین بار در ایران، توسط تیم پزشکی جراحی پلاستیک ایلام به سرپرستی دکتر سجاد حاتمی فوق تخصص جراحی پلاستیک، نخستین عمل جراحی ترمیم محل سوختگی با تکنیک چهار گانه استفاده از سلولهای بنیادی در ایلام با موفقیت انجام شد.

 

 

به گزارش قدس آنلاین از ایلام، دکتر سجاد حاتمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما با بیان اینکه در این عمل جراحی که در بیمارستان طالقانی شهر ایلام انجام شد، محل سوختگی حاد گردن یک جوان 26 ساله توسط سلولهای بنیادی در 4 مرحله ترمیم گردید، اظهار داشت: این عمل جزء جدیدترین تکنیکهای ترمیم سوختگی روز دنیا می باشد که با استفاده از سلولهای بنیادی در ایلام صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه این تکنیک چهارگانه در ایران اولین بار است که مورد استفاده قرار می گیرد و شامل آماده سازی محل سوختگی، پیوند سلولهای بنیادی در محل، تزریق عوامل رشد سلول و پوشاندن با پرده های جنینی می باشد، افزود: بهبود سریع تر، عوارض و هزینه کمتر و بومی سازی دانش آن، از مزایای این عمل جراحی جدید است.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک با بیان اینکه با انجام این عمل، از اعزام این گونه بیماران به خارج از استان جلوگیری می شود، بیان داشت: علاوه بر این، زمینه پذیرش بیماران از کشورهای همسایه همچون عراق فراهم خواهد شد و صنعت توریسم درمانی نیز در استان رونق خواهد گرفت.

دکتر سجاد حاتمی در پایان این گفتگو تصریح کرد: از تلاشهای ریاست محترم دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی استان و معاونت محترم درمان که زمینه های لازم جهت انجام این گونه اعمال جراحی را در بیمارستان طالقانی فراهم ساخته اند و از تیم پزشکی همراه که این توفیق را رقم زده اند، صمیمانه تشکر می نمایم.

گفتنی است دکتر سجاد حاتمی متولد یکی از روستاهای محروم حومه شهر ایلام و دارای مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک است و برای چندمین بار است که در استان ایلام عمل های جراحی مهم و سنگینی را با موفقیت به سرانجام می رساند.


نظرات ارسال نظر
  • امیردر تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۳

    لطف کنید اخبار رو دقیق بیان کنید::دکتر حاتمی متولد خود شهر ایلام میباشد

    پاسخ به این نظر
  • زانیاردر تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۳

    درود بر دکتر حاتمی،خداوند کسانی را که برای مردم ایلام زحمت میکشند حفظ کند امیدوارم دکتر حاتمی موفقیت های بزرگتروبیشتری را برای خود واستان بدست بیاورد

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -1روز