دریافت شهریه به سبک جدید!

دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات ایلام از نحوه‌ی برخورد دانشگاه برای دریافت شهریه انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، شهریه با نام دانشگاه آزاد عجین شده است و هیچ کس منکر آن نیست اما انتظار دانشجویان این است که جدیتی که برای دریافت شهریه و مسایل مالی هر دانشجو به کار برده می‌شود برای درس و امکانات سخت‌افزاری از قبیل سالن‌های ورزشی، کتابخانه مجهز، آزمایشگاه تجهیز شده و سالن کنفرانس و سایر بخش‌های یک دانشگاه معقول را داشته باشند.

متاسفانه در ایلام در دانشگاه آزاد توجه به دریافت شهریه از دانشجویان و تسویه کامل در هر ترم به حدی شدت گرفته که دانشگاه با خرید دستگاه‌ POS هنگام ورود دانشجویان به جلسه امتحان با در دست داشتن لیست دانشجویان بدهکار و بدحساب نسبت به دریافت شهریه از آنها مبادرت می‌کند.

«نوید» از دانشجویان این دانشگاه به خبرنگار ایسنا گفت: اگر این رویه ادامه داشته باشد دانشگاه اسم دانشجویان بدحساب را مانند مغازه‌های محلات را در دانشگاه منتشر می‌کند.

«مهران» دانشجوی ارشد حسابداری گفت: نکته جالب توجه اینکه در ورودی ساختمان علوم تحقیقات این واحد آموزشی به جای انتشاراتی و کتابفروشی مانند همه دانشگاه شما کامیونتی را مشاهده می‌کنید که غذای سرد می‌فروشد که این امر با وجود داشتن بوفه در داخل ساختمان‌های دانشگاه نامعقول به نظر می‌رسد، کاش مدیران دانشگاه به فکر ایجاد کتابفروشی یا انتشاراتی در محوطه‌ی دانشگاه باشند.

«علی» هم گفت: دانشگاه با هر وضعیتی و هر امکاناتی که دارد ما آن را برای ادامه تحصیل قبول کرده‌ایم ولی به عنوان یک دانشجو تنها انتظاری که داریم این است که کارکنان دانشگاه در ساعات اداری در محل کار خود حضور داشته باشند و در ازای گرفتن شهریه‌های سنگین حداقل پاسخگو باشند.

یکی از دانشجویان دختر این دانشگاه هم گفت: هیچ‌کس منکر حق دانشگاه برای شهریه گرفتن نیست و بالاخره دانشگاه شهریه‌ی خودش را می‌گیرد اما اگر کسی واقعا مشکل مالی داشته باشد و در آن لحظه این کار برایش مقدور نباشد، باید مردود شود.

«علیرضا جعفری» مسئول دفتر رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: دریافت شهریه حق دانشگاه است.

وی با بیان اینکه صدور کارت ورود به جلسه مستلزم تسویه بدهی از سوی دانشجو است، اضافه کرد: بر اساس قانون دانشگاه تا زمانی که دانشجو از نظر مالی تسویه حساب نکرده باشد نمی‌تواند برای حضور در امتحانات پایان ترم کارت ورود به جلسه دریافت کند و دریافت شهریه قبل از ورود به جلسه‌ی امتحانی در واقع یک نوع کمک به دانشجو برای انجام امور است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 11روز