اولین بزرگراه استاندارد استان تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

مديركل راه و‌ترابري ايلام، گفت:‌ اولين بزرگراه استاندارد استان از شهر مهران تا مرز عراق تا پايان سال آينده به بهره‌برداري خواهد رسيد.
مهندس محمد امين نصراللهي‌زاده در گفت‌ وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: اعتبارات اين طرح به تازگي ابلاغ شده است و طرح هم اكنون در مرحله‌ي برآورد و برگزاري مناقصه است و به زودي عمليات آن آغاز خواهد شد.
وي با بيان اين كه هم اكنون در كل استان شش كيلومتر بزرگراه وجود دارد، افزود: بزرگراه مهران ـ مرز عراق اولين بزرگراه استان است كه به صورت استاندارد و با رعايت تمامي ‌مشخصات و معمارهاي فني و مهندسي ساخته مي‌شود.
نصراللهي‌زاده، اعتبار لازم براي بهره‌برداري از اين طرح را70 ميليارد ريال اعلام و عنوان كرد:‌ تمامي‌اعتبار مورد نياز طرح به صورت ملي تامين خواهد شد.
مدير كل راه و‌ترابري ايلام، با بيان اين كه بزرگراه مهران ـ عراق به صورت چهار خطه خواهد بود كه طول آن 11 كيلومتر است، گفت: دو باند اين بزرگراه پيش از اين به بهره‌برداري رسيده است و هم اكنون خودروها براي رفت و برگشت به مرز عراق از آن استفاده مي‌كنند.
وي با اشاره به اين كه ساليانه دو ميليون زائر و روزانه نزديك به 200 كاميون حمل سوخت و بار از مهران به مرز عراق‌تردد مي‌كند، اظهار كرد: حجم بالاي زائر و كالا، توسعه اين راه را اجتناب ناپذير كرده است.
نصراللهي زاده‌ ترافيك راه‌هاي استان را رو به افزاش دانست و با بيان اين كه در توسعه راه‌ها‌ ترافيك عامل تعيين كننده است و هر چه‌ ترافيك افزايش يابد بايد راه‌ها نيز يك درجه ارتقا پيدا كند، افزود:‌ چهار خطه كردن راه‌هاي پرترافيك استان جز برنامه‌هاي اصلي ما است.
وي چهار خطه كردن جاده سراب ايوان به طول هفت كيلومتر را از ديگر برنامه‌هاي در دست اقدام راه و‌ترابري استان ذكر و عنوان كرد: عمليات اجرايي دو كيلومتر از اين طرح آغاز شده است و عمليات و ابنيه‌ فني آن هم اكنون در دست اقدام است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 20ماه و -10روز