آب وفاضلاب ایلام: آب سدایلام هیچگونه آلودگی ندارد /بوی کنونی آب دلیل برغیرقابل شرب بودن نیست!

مديرعامل آب و فاضلاب استان ايلام گفت: خروجي تصفيه‌خانه آب سد ايلام فاقد هرگونه آلودگي از نظر ميكروبي است و مردم مركز استان بدون هرگونه نگراني مي‌توانند از آن مصرف كنند.
ذوالفقار مهدي‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: بعد از بارندگي‌هاي هفته گذشته و به علت گل آلود شدن آب سد مخزني ايلام از همان روز اول اقدامات لازم جهت تصفيه آب صورت گرفت و كارشناسان مدام در حال آزمايش كردن آب هستند و الان آب سد ايلام ازنظر قابل شرب بودن فاقد هرگونه آلودگي ميكروبي است و مردم با اطمينان خاطر مي‌توانند از آب استفاده كنند.
وي با بيان اين كه بوي كنوني آب نمي‌تواند دليل بر غير قابل شرب بودن آب باشد افزود: باتوجه به اينكه حجم سد از 70ميليون مترمكعب آب به زير 20 ميليون متر مكعب رسيده است با كوچك‌ترين بارندگي لجن كف سد بالا آمد و باعث گل آلود آب و ايجاد بوي نامطبوع آب مي‌شود.
مهدي زاده با تاكيد بر اين كه اگر آب از لحاظ آلودگي قابل شرب نباشد هيچ وقت ما مصرف آن را مجاز نمي‌دانيم خاطرنشان كرد: ما نظر مركز بهداشت استان را محترم شمرده و به همشهريان عزيز توصيه مي‌كنيم براي اطمينان بيشتر آب را به مدت سه دقيقه جوشاند و بعد مصرف كنند.
وي يادآور شد:‌ بوي نامطبوع آب نسبت به روزهاي اوليه نيزكاهش پيدا كرده است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 10روز