داریوش قنبری : هیات رییسه باید از حقوق نمایندگان دفاع کند

نماینده مردم ایلام اظهار داشت: هیات رییسه باید از حقوق نمایندگان دفاع کنند و از تعامل موجب انفعال با دولت بپرهیزند. 
داریوش قنبری، نماینده مردم ایلام، ایروان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار امور مجلس باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، بیان کرد: اولین وظیفه هیات رییسه مجلس هشتم، تلاش در جهت ارتقای وزن و جایگاه مجلس است تا شان و جایگاه مجلس به آن جایگاهی که در قانون اساسی برای مجلس در نظر گرفته شده برسد.
وی دفاع از حقوق و اختیارات قانونی نمایندگان بر اساس قانون اساسی را وظایف هیات رییسه دانست و گفت: هیات رییسه باید به نمایندگان این اجازه را بدهند تا آنها از حقوق و اختیاراتی که قانون اساسی بر عهده آنها گذاشته به شکل حداکثری استفاده کنند تا ما بتوانیم با استفاده از اهرم های نظارتی در رابطه با دستگاه های اجرایی به وظایف خود بپردازیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هفتم گفت: نقد اساسی بنده به عملکرد مجلس هفتم که همواره آن را بیان کرده ام و چیزی نیست که در انتهای مجلس به آن رسیده باشم، این است که مجلس هفتم تحت عنوان تعامل با دولت به انفعال کشیده شد و در ارتباط با استفاده از ابزارها و اهرم های نظارتی به نظر بنده بسیار ضعیف تر از آنچه انتظار می رفت عمل کرد.
وی روز استیضاح وزیر بازرگانی را یکی از روزهای خاطره انگیز خویش عنوان کرد و افزود: در این روز فشارها خیلی زیادی بود و بعضی از همکاران ما امضاها را پس گرفته بودند و از حدود 54 یا 55 امضا آن قدر کم شد که تعداد به 13 یا 14 امضا رسید و ما خیلی نگران بودیم که امضاها از حد نصاب بیفتد و در نیمه های استیضاح، استیضاح متوقف شود.
قنبری ادامه داد: حدودا دو یا سه تا از نطق ها انجام شده بود که باز عده ای داشتند امضاها را پس می گرفتند و نگرانی عمده ما این بود که در بین نطق ها، تعداد استیضاح کنندگان از حد نصاب بیفتد و ما نتوانیم استیضاح را انجام بدهیم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 15ماه و -15روز