بهره برداری از دو طرح مهم راهسازی در شمال ایلام

نماينده مردم استان ايلام درمجلس شوراي اسلامي گفت: هم اکنون دو طرح مهم راهسازي در شهرستان شيروان چرداول در حال اجراست که با بهره برداري از اين دو طرح اين شهرستان شمالي ايلامي متحول مي شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، داريوش قنبري ديروز در جريان بازديد از طرح راهسازي در دست اجراي ايلام_ حميل افزود: با توجه به اظهارنظر مسئولان راه ارتباطي ايلام_حميل در کمتر از يک ماه آينده به صورت کامل به بهره برداري مي رسد که علاوه بر کاهش طول مسير باعث رونق اقتصادي منطقه نيز مي شود.
وي گفت: طرح هاي حميل و قاضي خان دو طرح راهسازي در دست اجراي اداره کل راه و ترابري استان ايلام و وزارت راه و ترابري بوده که اين طرح ها در شهرستان شيروان چرداول قرار دارد.
قنبري افزود: طرح راهسازي حميل، استان ايلام را به استان کرمانشاه متصل کرده و در اين راه 60 کيلومتر از مسير فعلي اين دو استان کاسته مي شود.
نماينده مردم استان ايلام در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: محور ارتباطي در دست ساخت قاضي خان نيز شهرستان دره شهر را به شيروان چرداول متصل مي کند.
قنبري گفت: از اين طرح 33 کيلومتري که از روستاي قاضي خان دره شهر تا شهر لومار شيروان چرداول است تاکنون بيش از 23 کيلومتر آن به بهره برداري رسيده است.
قنبري با اشاره به اينکه براي ساخت راه قاضي خان تاکنون 40 ميليارد ريال اعتبار استاني هزينه شده است ادامه داد: يکي ديگر از طرح هاي راهسازي در استان ايلام، تونل ايوان_ايلام است که تاکنون براي احداث اين تونل حدود 13 ميليارد تومان هزينه شده است.
نماينده مردم استان ايلام در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: طول اين تونل 5/1 کيلومتر است و بزرگترين تونل استان ايلام محسوب مي شود که تا يک ماه آينده آماده بهره برداري مي شود.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 10روز