صاحبان دام های آلوده در ایلام ۷۵ درصد خسارت دریافت می کنند

مدیر کل دامپزشکی استان ایلام گفت: در صورت شناسایی دامهای بیمار با حذف دام آلوده از چرخه تولید ، صاحبان دام های آلوده از دریافت خسارت 75 درصدی دولت در این زمینه بهره مند خواهند شد.
به گزارش روز یکشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"،به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ایلام، پیرانی با اعلام این خبر گفت : طرح ملی ریشه کنی بیماری سل از بیماری های مشترک قابل انتقال بین انسان و دام هم زمان با سراسر کشور در جمعیت دام سنگین استان آغار شد.
پیرانی هدف از اجرای این طرح را ، کنترل ، پیشگیری ، ریشه کنی این بیماری مشترک و نهایتاً سلامت جوامع انسانی عنوان کرد و اظهار داشت: 10 اکیپ عملیاتی جهت اجرای این طرح در استان فعال گردیده است. 
وی اظهار داشت : طرح کنترل ، پیشگیری و ریشه کنی بیماری سل با انجام آزمایش تست سل یا توبرکولیناسیون انجام پذیرفته که با توجه به نتایج این آزمایشات دام های بیمار شناسایی و از چرخه تولید حذف می گردند. 
پیرانی اقدامات انجام گرفته در راستای ریشه کنی بیماری سل در استان را موفقیت آمیز عنوان و بیان کرد : با اقداماتی که تا بحال توسط دامپزشکی انجام گرفته توانسته ایم این بیماری را کنترل نمائیم. 
مدیر کل دامپزشکی استان ریشه کنی ، کنترل و پیشگیری از بیماری های مشترک انسان و دام را سرلوحه فعالیتها و مأموریت های اداره کل دامپزشکی عنوان نمود و گفت: با توجه به موقعیت مرزی استان ایلام پیشگیری و کنترل بیماری های مشترک عزم جدی تمام مسئولین استان را می طلبد ، که در این راستا تا کنون اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است که نتیجه آن کنترل بسیاری از امراض مشترک انسان و دام می باشد .
به گزارش ایسکانیوز ،بیماری سل از بیماری های میکروبی مشترک بین انسان و دام می باشد که از طریق شیر ، غذا ، هوای آلوده و تماس با دام بیمار و آلوده به انسان منتقل می شود.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -5روز