۳ میلیارد ریال زکات امسال در ایلام جمع‌آوری شد

 مدير كل كميته امداد امام خميني (ره) استان ايلام گفت: از ابتداي سال جاري تاكنون 3 ميليارد ريال زكات در ايلام جمع‌آوري شد.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، عليرضا ابراهيمي ظهر امروز در همايش زكات در شهرستان آبدانان اظهار داشت: از اين ميزان زكات نيز 12 ميليون تومان آن مربوط به شهرستان آبدانان است. 
وي ادامه داد: سال گذشته نيز مردم استان ايلام در مجموع 2 ميليارد و 430 ميليون ريال زكات پرداخت كرده‌اند. 
اين مسئول اضافه كرد: مقايسه پرداخت زكات امسال با سال گذشته مردم استان ايلام بيانگر افزايش پرداخت زكات در اين استان است. 
ابراهيمي تصريح كرد: اجراي طرح پرداخت زكات يكي از برنامه‌هاي معنوي اين دستگاه حمايتي است كه سالانه بخشي از امكانات خود را صرف اجراي مناسب اين طرح مي‌كند. 
مديركل كميته امداد امام خميني (ره) استان ايلام گفت: اين دستگاه حمايتي مصمم است با اجراي برنامه‌هاي مختلف فرهنگ پرداخت زكات را در استان ايلام نهادينه كند. 
وي ادامه داد: پرداخت زكات در دين مبين اسلام بسيار سفارش شده و مردم استان ايلام به ويژه بهره‌برداران بخش كشاورزي به اين مهم توجه ويژه‌اي دارند. 
اين مسئول اضافه كرد: مردم آبدانان نيز به عنوان يكي از شهرستان‌هاي تابعه استان ايلام در اين امر پيشتاز بوده و به اندازه‌اي كه خيرين اين شهرستان امسال تا 100 ميليون تومان به نيازمندان اهدا كرده‌اند. 
ابراهيمي تصريح كرد: زكات جمع‌آوري شده و كمك‌هاي خيرين در قالب طرح اكرام به ايتام، فطريه و كمك‌هاي موردي به نيازمندان زير پوشش كميته امداد امام خميني (ره) در مناطق شهري و روستايي استان ايلام پرداخت شده است. 
امام جمعه آبدانان نيز در اين همايش گفت: پرداخت زكات از واجبات دين مبين اسلام است و بايد مسلمانان به اين مهم توجه داشته باشند. 
حجت‌الاسلام موسوي از رسانه‌ها خواست با فرهنگ‌سازي زمينه مشاركت مردم را در انجام اين فريضه فراهم كنند. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 11روز