مراودات تجاری مرز بین‌المللی مهران افزایش می‌یابد

سركنسول عراق در استان كرمانشاه گفت: مراودات تجاري دو كشور ايران و عراق در مرز بين‌المللي مهران در جنوب استان ايلام افزايش مي‌يابد.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، عبدالستار جميل ظهر امروز در نشست با تجار فعال مرز بين‌المللي مهران و هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني و صنايع و معادن استان ايلام در محل اتاق بازرگاني ايلام اظهار داشت: در اين خروجي به همراه دو خروجي ديگر كشور جمهوري اسلامي ايران با عراق كار مراودات تجاري و تردد زوار انجام مي‌شود. 
وي ادامه داد: اكنون كشور عراق در حال بازسازي بخش‌هاي مختلف خود است و كشور ايران اسلامي مي‌تواند نقش مهمي در اين زمينه ايفا كند. 
اين مسئول عراقي اضافه كرد: مرز بين‌الملي مهران ظرفيت مناسبي براي استفاده تجار دو كشور براي بازسازي كشور عراق است. 
عبدالستار جميل گفت: تجار دو كشور مي‌توانند به راحتي با اخذ ويزا و از طريق خروجي‌هاي مهران، شلمچه و خسروي به دو كشور سفر كرده و نيازمندي‌هاي كشور عراق را از نزديك شناسايي كرده و براي تأمين آن تلاش كنند. 
سركنسول عراق در استان كرمانشاه ادامه داد: مسئولان عراقي در تلاش هستند تمام سازو كارهاي افزايش مراودات تجاري و تردد زوار را در سه خروجي ياد شده فراهم كنند. 
وي اضافه كرد: من به سهم خود تلاش مي‌كنم از طريق مسئولان مرتبط باموضوع در كشور عراق زمينه اين مهم را فراهم كنم. 
نايب رئيس اتاق بازرگاني و صنايع معادن استان ايلام نيز در اين نشست گفت: مسئولان كشور جمهوري اسلامي و همچنين تجار در تلاش براي افزايش روابط تجاري با كشور همسايه هستند. 
شعبان فروتن افزود: استان ايلام به واسطه ظرفيت مرز بين‌المللي مهران و ديگر ظرفيت‌هاي مورد نياز توان افزايش روابط تجاري با كشور عراق را دارد. 
وي تصريح كرد: احقاق اين مهم نيازمند همكاري دو سويه مسئولان عراقي با كشور جمهوري اسلامي ايران و رفع تنگناهاي موجود در صادرات و واردات است. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 11روز